Іван Сікора: Реальна боротьба із корупцією в Києві має початися із незаконних будівництв

Іван Сікора

Іван Сікора

Наразі у Києві багато договорів оренди земельних ділянок вже закінчилися і до міського бюджету не надходять навіть ті мізерні кошти, які б мали наповнювати бюджет столиці від оренди землі, повідомив директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора.

На його думку, не дивно, що щорічно бюджет Києва не виконується в частині надходжень коштів за оренду земельних ділянок.

За існуючою експертною інформацією, станом на грудень 2014 року ситуація із переглядом договорів оренди землі  кардинально не змінилася і про це можуть свідчити кошти, які надійшли за оренду земельних ділянок станом на 1 грудня 2014 року.

Більш ніж 1,2 млрд. грн. щорічно від оренди землі за останні 4 роки бюджет Києва так і не отримав. В 2014 році ситуація не покращилася, бо станом на 1.12.2014 року за оренду землі надійшло аж трохи більше ніж 1,1 млрд. грн. при плані в 3,6 млрд. грн.

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора вважає, що реальна боротьба із корупцією в Києві має нарешті початися із незаконних будівництв, які не лише здійснюються із порушеннями чинної містобудівної документації (Генплану Києва та Детальних планів територій), але й фактично приносять мізерні кошти до міського бюджету.

Забудовники та землекористувачі переважно або взагалі не сплачують кошти за оренду земельних ділянок або сплачують копійки до міського бюджету. Наприклад, згідно сумнівного договору оренди земельної ділянки ЗАТ "Укрпромпроект" платить до міського бюджету лише 1000 грн за майже 30 соток «золотої» землі тобто щомісячно міський бюджет отримує аж 33 грн за сотку землі або 30 копійок за кв.м у центральному, Шевченківському районі м. Києва.

«Подібних ситуацій в Києві є сотні, і не лише в Шевченківському районі. Громадськість має нарешті взнати, що реально, зроблено аби побороти земельні махінації від яких міський бюджет Києва щороку втрачає до 50 мільярдів гривень. Чи можна платити 30 коп в місяць за кв.м землі в центральному районі Києва при тому, що паркування автомобіля на приблизно 2 кв.м  коштує 10 грн за годину ?» -  запитує Іван Сікора.