Головний лісівник Львівщини закликає повідомляти про випадки хабарництва


Ірпінь лісНачальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Вадим Підгородній звертається до громадськості із закликом повідомляти про корупційні злочини у лісовій галузі, а зі своєї сторони обіцяє повну прозорість та відкритість для громади.

Про це повідомили сьогодні у прес-службі управління.

Як зазначається у повідомленні, Вадим Підгородній прозвітував за два місяці роботи на посаді головного лісівника Львівщини. Зокрема, за цей час він запровадив нову стратегію розвитку управління, основні пріоритети якої – налагодження співпраці з громадським сектором і правоохоронними органами для оперативного викриття можливих зловживань, а також запровадження європейських стандартів у лісовій галузі.

Незважаючи на надзвичайно складну ситуацію в країні, системна робота забезпечила сталий розвиток,. Так, Львівським ОУЛМГ за 12 місяців 2014 року сплачено податків на суму 112,6 млн грн, що на 26% більше, ніж у 2013.

Збір на спеціальне використання лісових ресурсів до державного бюджету (лісовий дохід) у 2014 р зріс на 7,3 млн грн, що на 37% більше у порівнянні з минулим роком.

Середньомісячна зарплата на підприємствах Львівського ОУЛМГ за листопад-грудень 2014р. зросла на 19% у порівнянні з аналогічним періодом 2013 р.

Обсяги реалізації продукції підприємствами Львівського ОУЛМГ за листопад-грудень 2014р зросли на 40%. На даний час у структурі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства працює 2935 осіб.

Водночас, В. Підгородній ініціював повну реорганізацію управління. Йдеться про скорочення роздутого штату заступників, а також можливість заощадити видатки громади на утримання недобросовісних посадовців.

Саме тому головний лісівник Львівщини звертається до усіх свідомих громадян: «Наше управління шукає тісної взаємодії з громадськістю для того щоб побороти корупцію у лісовій галузі. Досвід країн, які побороли хабарництво – Грузія, США, Японія, Сінгапур та інші, свідчить: населення повинно повідомляти про корупційні злочини. Активне суспільство, яке інформує про факти корупційних злодіянь, за кілька років здатне значно знизити рівень хабарництва.

Ось чому ми намагаємось налагодити конструктивний діалог з громадянським суспільством. Наприклад, управлінням було відправлено лист у профком студентів НЛТУ та на ім’я ректора НЛТУ. Хочемо залучити молодих, амбітних людей до побудови принципово нової системи держуправління, що відповідатиме сучасним викликам україно-європейського суспільства.

Ми хочемо створити відкриту для громадськості систему державного управління, адже настав час подолати старі схеми. Пріоритетом для мене особисто є повна прозорість та неупередженість у діяльності управління.

Тому закликаю всіх небайдужих до співпраці і взаємної відповідальності, повністю підтримую думку громадськості та зі своєї сторони обіцяю повну прозорість, об’єктивніть та відкритість для громади. Саме від нашої з Вами взаємодії залежить результативність принципово нової, сучасної, європейської моделі державного управління».

У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства наголошують, що така взаємодія вже дала перші результати. Перед судом постануть колишній директор Державного підприємства «Рава-Руський лісгосп», протиправні дії якого завдали шкоду підприємству більш ніж на 250 тисяч гривень.

А також колишні директор та головний бухгалтер Державного підприємства «Жовківський лісгосп», дії яких завдали матеріальної шкоди підприємству на 500 тисяч гривень, притягаються до відповідальності за ст.191 Кримінального кодексу України.

Перебіг цих кримінальних проваджень перебуває на особливому контролі громадськості та начальника управління Підгороднього.

Разом з тим, В.Підгородній відзначає високий професіоналізм та патріотизм пересічних працівників галузі, 39 з яких сьогодні захищають Україну зі зброєю у руках. Працівники управління вважають своїм громадянським обов’язком опікуватися долями цих бійців АТО, а також їхніх родин.