Луценко про міністра: У нього невелике бажання створювати умови прозорості, за яких буде мінімум корупції

Ігор Луценко

Ігор Луценко

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин пообіцяв знайти можливості відкрити найбільш резонансі контракти – щодо поставок вугілля з ПАР та з поставки електроенергії з Росії.

Про це він заявив під час зустрічі із народними депутатами, написав народний депутат Ігор Луценко на своїй сторінці у Facebook.

У соцмережі нардеп опублікував «короткий звіт про похід до Демчишина». Він зазначив, що охорона намагалася не пускати журналістів, але депутати «силою слова переконали охоронців, що це у нас публічний захід і що прес-служба міністерства просто не розібралася, не надавши вчасно доступу представників ЗМІ».

«Демчишин також 15 хвилин нам наполегливо пропонував поспілкуватися за зачиненими дверима, а потім вийти на спільний брифінг. Назвав чомусь відкритий для журанілстів захід (як у нас усі засідання комітету) цирком. Не пройшло», – повідомив І. Луценко.

Він зазначив, що загалом майже всю годинну дискусію вони «намагалися пояснити, що ми хочемо лише одне: щоб депутати і все суспільство отримало відповіді на найбільш болючі питання у сфері енергетики. Не знаю, чи повірив у це Демчишин».

Депутат додав, що за свою неявку на засідання комітету міністр так і не вибачився.

Ігор Луценко також повідомив, що вдалося обговорити:

«– Щодо розслідування прокуратури – Демчишин відмовився коментувати розслідування. Вважає, що в останніх двох суднах, що привезли паливо, вугілля належної якості і за правильною ціною.

– Визнав, що не повністю володіє даними щодо поставок вугілля з Росії (!?).

– Вважає, що коли державне підприємство закупає у когось вугілля за державний кошт – ні платники податків, ні міністерство не має права втручатися в ці відносини».

У підсумку, зазначив нардеп, міністр пообіцяв «зробити зусилля спільно з юридичною службою, щоб знайти можливості відкрити найбільш резонансі контракти – щодо поставок вугілля з ПАР та з поставки електроенергії з Росії».

«Будемо чекати результатів зусиль», – підкреслив І. Луценко.

Він розповів і про свої враження від зустрічі: «Недостатній, м’яко кажучи рівень відвертості, невелике бажання звітувати про роботу перед суспільством та коментувати найгостріші проблеми, створювати умови прозорості, за яких буде мінімум корупції у галузі».

«Поки діє як класичний міністр старого зразка, хоча на вигляд молодий», – резюмував нардеп.