Люстрований екс-міліціонер через суд хоче повернути посаду (ВІДЕО)

IMG_9810wКолишній посадовець волинської міліції Михайло Руденко судиться за право поновлення в органах, мовляв, його звільнили незаконно, посилаючись на Закон України «Про очищення влади».

Повідомляє інформаційне агенство «Волинські новини».

Позов колишнього правоохоронця розглянули у Волинському окружному адміністративному суді  12-го грудня.

Своє звернення Руденко обґрунтовує тим, що відбулися значні порушення, а, відповідно, рішення Міністерства – незаконне.

«На посаді першого заступника начальника МВС у Волинській області перебував з січня 2013-го по вересень 2014-го року, далі працював у Житомирській області. Мене незаконно звільнили за формальними обставинами, без підстав, без перевірок, порушуючи процедуру. Окрім того, я був на лікарняному. Вважаю таке рішення керівництва МВС перевищенням повноважень. Зауважу, що 16-го жовтня набув чинності Закон України «Про очищення влади». У МВС керувалися саме цим законом, але там не йдеться про звільнення з органів внутрішніх справ, мова лише - про звільнення з посади. А це - різні речі. Рішення виявилося поспішним», – висловив свою точку зору Руденко, та, посилаючись на закони України та підзаконні акти, запевнив, що звільнено його незаконно.

Представник позивача також зауважив, що звільнення є дивним і нелогічним, адже Михайло Руденко місяць був у зоні АТО й МВС у Волинській області зробило на нього подання для присвоєння звання «Учасник бойових дій».

Із цього приводу начальник юридичного відділу управління МВС України у Волинській області, юрист, відповідач Оксана Забужчук повністю заперечила позов.

«Ми не визнаємо позов, адже на підставі Закону України «Про очищення влади», особи, які перебували на керівних посадах, потрапляють під звільнення з органів внутрішніх справ. Таким чином, був виданий наказ Міністра ВС про звільнення позивача. Щодо перевірки, то вона не передбачається. Щодо того, що позивач був на лікарняному, то ми вважаємо, що це відповідає нормам законів України», – сказала у суді Оксана Забужчук.

Посилаючись на згаданий Закон, Михайло Руденко наголосив, що в ньому йдеться про критерії звільнення та поцікавився, де в його документах про звільнення вони вказані.

Також у начальника юридичного відділу управління МВС України у Волинській області попросили пояснити, якими діями чи бездіяльністю Руденко вчинював заходи щодо узурпації влади Януковичем та порушував права і свободи людей.

Зі слів Оксани Забужчук, звільнення відбулося лише по факту обіймання посади першого заступника начальника управління МВС.

«Скажіть суду, чи досягнуто мети закону моїм звільненням?», – запитав Руденко.

Зауважимо, що у Законі України «Про очищення влади» вказано, що він ухвалений «для захисту та утвердження демократичних цінностей, верховенства права та прав людини в Україні».

Відповідач МВС утрималася від відповіді.

Так, Суд вирішив зробити перерву до 11 лютого, аби йому представили додаткові докази: довідку із Житомирського МВС про зарплату та довідки про те, чи Руденко має статус учасника бойових дій. Засідання заплановане на 11:00 годину.

Екс-посадовець МВС Михайло Руденко зауважив, що він прийме будь-яке рішення суду, а звернувся до Феміди, бо звик до справедливості.

Відео Волинські Новини