170 люстрованих чиновників оскаржують в судах своє звільнення

Люстрація 380Міністерство юстиції заявляє, що близько 170 люстрованих чиновників оскаржують у судах своє звільнення з посади.

Про це на брифінгу у вівторок сказала директор департаменту з питань люстрації Тетяна Козаченко, передає Українська правда.

«Справ (у судах) не багато, близько 170 справ, які знаходяться у провадженні», – повідомила вона.

Більшість позовів подані від звільнених працівників прокуратури. 10% позовів подали звільнені співробітники Державної фіскальної служби, 7% – співробітники органів внутрішніх справ.

Більшість позовів розглядаються в судах Київської, Черкаської та Львівської областей.

Козаченко зазначила, що на даний момент суди винесли лише два позитивних рішення про поновлення на посаді люстрированих осіб, але і вони вже оскаржені в апеляційному порядку.

За її словами, близько 50% суддів вирішили призупинити розгляд аналогічних позовів до винесення рішення Конституційним судом щодо конституційності деяких норм закону про люстрацію.

Мін’юст вважає припинення розгляду таких справ неприпустимим.

Козаченко зазначила, що судова система пручається проведенню люстрації, виносячи незаконні рішення.

Зокрема, суддя Богунського райсуду Житомирської області вирішила заборонити звільняти в порядку люстрації місцевого керівника Фіскальної служби до іншого судового розгляду справи – про виплату ним аліментів колишній дружині.

Також Апеляційний суд Києва самовільно вирішив перенести проведення люстрації суддів цього суду на 6 місяців, на літо 2015 року.

Міністерство юстиції заперечує, що в судах знаходиться велика кількість позовів з оскарженням колишніми чиновниками свого звільнення в порядку люстрації.

Всього, станом на 13 січня, люстровано 374 чиновники.