Лещенко: У Раді назріває конфлікт щодо реформування судової системи

Сергій Лещенко. Фото: УП

Сергій Лещенко. Фото: УП

У парламенті назріває новий конфлікт через законопроекти щодо реформування судової системи.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав народний депутат Сергій Лещенко

«28 грудня ВР внесла до порядку денного законопроект президента Порошенка «Про забезпечення права на справедливий суд, №1656. Законопроект пройшов схвалення профільного комітету, для чого екстрено зібрали засідання комітету, анонсувавши його за дві години до початку», – повідомив він.

«Водночас Реанімаційний пакет реформ (РПР) вважає цей законопроект таким, що «суттєво підвищує вплив президента на суддів та має корупційні ризики», – додав Лещенко.

За його словами, у понеділок, 12 січня об 11:30 РПР пікетуватимуть адміністрацію президента.

Також він зауважив, що Оксана Сироїд разом з колегами та РПР «раніше за президента подавала зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів».

«Його розгляд затягували і навіть не винесли на розгляд комітету Князевича. У порядку денному Ради на вівторок саме президентський проект стоїть найпершим – відповідно, поставлять на голосування першим і схвалять саме його, а не  інші проекти, в тому числі Сироїд», – висловив переконання нардеп.

При цьому він додав, що ВР – «політичний орган, і кожен депутат має право, щоб його ініціатива була розглянута,  а не лише ті, які написані на Банковій або Грушевського».