Біля київського Зоопарку будується 25-поверховий монстр, від якого багато проблем (ФОТО, ВІДЕО)

Чергова акція протесту проти незаконних забудівель уже за часів правління теперішнього мера Києва Віталія Кличка відбулася сьогодні, 12 січня, біля столичного Зоопарку на розі вул. Шулявська – Тбіліський провулок.

???????????????????????????????

Активісти повідомили, що комунальне підприємство КМДА «Житлоінвестбуд-УКБ», яке очолює депутат Київради Вячеслав Непоп, та генпідрядна організація СТ «ІНБУД», не маючи документів забудовує земельну ділянку за адресою: м. Київ, вул. Шулявська, 32 з, нехтуючи інтересами місцевих жителів та будівельними нормами.

монстр главний

???????????????????????????????

«Все почалось у 2003 році, тоді був напівдержавному товариству оформлений договір оренди на земельну ділянку. Згодом це підприємство стало приватним, а ця територія – об’єктом комерційних інтересів приватних осіб. У 2006 році договір оренди закінчився, до 2008 року договору оренди не було, але цю територію не запропонували на аукціоні під комерційну забудову. На сьогодні ми виявили ряд нестиковок в документах: у 2008 році була якась додаткова угода між Київрадою і забудовниками, але вона не була проведена через реєстратор. Касовий розрив дозволяє казати, що вже на той момент територія не належала забудовнику. На сьогодні в 2013 році в судах був продовжений цей договір оренди», – розповів представник Комітету народного контролю, експерт з державного управління та містобудування Віктор Глеба.

???????????????????????????????

Раніше планувалося, що ця територія буде зайнята гаражами. «Землю в 2003 році відводили напівдержавному ЗАТ . 30 соток для їх гаражів», - говорить Глеба, додаючи, що місцевих мешканців  обдурили.

«Ось ця територія. Голубим кольором показано відведення 30 соток землі забудовникам під зведення 25-поверхового будинку.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Згідно з усіма державними будівельними нормами, на 30 сотках збудувати такий монстр з підземним паркінгом дуже важко. І тому, звичайно, вони захопили територію, яка їм не належить. Це по-перше. По-друге, у них закінчувались договори оренди у 13 році. В 14 році забудовник почав зводити будинок», - додав Глеба.

«Проблемою власне цієї забудови є те, що згідно з  існуючим договором оренди, власник цієї земельної ділянки платить лише 33 гривні за сотку землі. У них тридцять соток, тобто, платиться більше, ніж 1000 грн. Це є мізером для міського бюджету» - розповів «Ні корупції!» директор фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора.

???????????????????????????????

«Таких ділянок по Києву є достатньо багато. Коли ми говоримо, що у бюджеті немає коштів для утримання житлової інфраструктури, на ремонти доріг, на оновлення у житлово-комунальній сфері, потрібно підвищувати плату на проїзд в громадському транспорті, варто подивитися на ті ділянки», - говорить Іван Сікора, додаючи, що саме з них можна серйозно поповнити київський бюджет.

«Кличко заявляє про демонтаж, про знесення незаконних будівель у Києві. Але чому він не зносить цю незаконну будівлю? Питання до нього», - додає Віктор Глеба.

Як з’ясувалоcя, будівництво біля Київського зоопарку загрожує руйнацією прилеглого будинку, де вже пішла  тріщина у 5-поверховому будинку поруч із будівництвом.

IMG_1793

У сьогоднішній акції протесту біля Зоопарку брали участь представники близько 10 громадських організацій та місцеві активісти.

???????????????????????????????

IMG_1794

???????????????????????????????

Як повідомляв «Ні корупції!», в Києві роблять незаконну надбудову над будівлею Київської організації профспілок  України, що розташована  поруч з одним з символів Революції Гідності Будинком профспілок України, де зараз йдуть аварійно-відновлювальні роботи.

15

Фото Віктора Волокити

Відео: ZIK