Киян закликають підтримати акцію проти незаконної забудови біля столичного Зоопарку

БезымянныйКиян закликають підтримати акцію небайдужих мешканців міста проти забудови земельної ділянки біля огорожі Київського Зоопарку, яка відбудеться 12 січня 2015 року на розі вул. Шулявська – Тбіліський провулок об 11.30

Анонс цієї акції розміщений на сторінці у Фейсбук експерта з державного управління та містобудування Віктора Глеби.

«Прийшовши до влади та даючи обіцянки зносити незаконно збудовані будівлі Віталій Кличко робить вигляд, що не бачить будівництва 25 поверхової «свічки» біля вольєрів для тварин Київського зоопарку. Комунальне підприємство КМДА «Житлоінвестбуд-УКБ» яке очолює депутат Київради Вячеслав Непоп, та генпідрядна організація СТ «ІНБУД» не маючи документів забудовує земельну ділянку за адресою: м. Київ, вул. Шулявська, 32 з, нехтуючи інтересами місцевих жителів та будівельними нормами», - говориться в повідомленні Глеби.

Громадські експерти та активісти хочуть звернути увагу на продовження практики обкрадання бюджету Києва з боку будівельних кампаній.

«Яскравим прикладом такої ситуації є зазначена забудова майже 30 соток на підставі сумнівного договору оренди земельної ділянки, згідно з яким ЗАТ "Укрпромпроект" платить до міського бюджету лише 1000 грн за майже 30 соток «золотої» землі тобто щомісячно міський бюджет отримує аж 33 грн за сотку землі у центральному, Шевченківському районі м. Києва», - говориться в анонсі акції.

«Яким чином напівдержавне підприємство, отримавши землю стало Приватним Акціонерним Товариством «УКРПРОМПРОЕКТ», має з’ясувати слідство, але мешканці обурені тим, що згідно обговорень детального плану забудови Шевченківського району зазначене будівництво не показувалось, а інформація про наявні умови та дозволи на проектування і будівництво відсутня», - йдеться в повідомленні.

Будівництво біля Київського зоопарку загрожує руйнацією прилеглого будинку (за їх інформацією, наслідком стала тріщина у 5 поверховому будинку поруч із будівництвом).

Громадянська компанія «Форум порятунку Києва», Громадянська ініціатива «Варта Киева», Громадянський контроль «Наждак». Фундація «Відкрите суспільство», ГО «Київське Віче», ГО «Комітет народного контролю» та мешканці будинку по вул.. Брест-Литовський проспект 6/10 неодноразово зверталася до міської влади щодо наведення порядку з незаконними забудовами столиці, зокрема і біля Зоопарку з обліком та оподаткуванням земельних ресурсів та наведення ладу із містобудівною документацією.

«Але досі хребет земельно-будівельній мафії не зламано і кияни вимушені виступати самостійно проти свавілля корумпованої столичної влади», - йдеться в анонсі.