Луцького суддю перевіряє Вища кваліфікаційна комісія

Суд300Суддю Луцького міськрайонного суду Віталія Ковтуненка нині перевіряє Вища кваліфікаційна комісія суддів.

Про це повідомили у Самообороні Волині, пише ZIK

У постмайданівський період відділ протидії корупції Самооборони Волині не гаяв часу. Навпаки, активісти організації збирали усі документи, що свідчать про недобросовісну роботу судді Віталія Ковтуненка.

Так, зібрані матеріали були надіслані у Вищу раду юстиції України 9 грудня. Та, у свою чергу, керуючись ст. 85 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», передала надані відомості про Ковтуненка до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка здійснює нині дисциплінарне провадження.

Остання ж інстанція підтвердила отримання названих документів. Більше того, комісія повідомила, що здійснює щодо судді Квотунентка перевірку. Тепер активісти очікують позитивної та справедливої відповіді від органу судової гілки влади.

«Також додамо, що під час розпалу російської агресії проти України та загрози потрапляння диверсійних груп на територію Волині, при в’їзді в область були створені блок-пости, на яких патрулювали й активісти Самооборони Волині. На одному із таких постів суддя Ковтуненко був спійманий на порушенні правил дорожньоо руху активістами Самооборони Волині. На жаль, через бездіяльність співробітників ДАІ суддя не отримав жодного дисциплінарного попередження щодо його порушення», – нагадують у Самообороні Волині.

Як відомо, раніше із аналогічною вимогою щодо перевірки Ковтуненка звертався і нардеп Ігор Гузь.

Віталій Ковтуненко був слідчим суддею у кримінальних справах проти чотирьох волинських активістів Євромайдану: Майї Москвич, Ігоря Гузя, Володимира Бондаря та Миколи Собуцького.

А 25 грудня 2013 року Віталій Ковтуненко ухвалив рішення взяти депутата Волинської облради Ігоря Гузя під домашній арешт строком на 2 місяці і заборонити йому протягом цього часу виходити з житла.

Таке покарання Гузь отримав «за здійснення правопорушення за статтями ч. 2 ст. 296, 295, 341 кримінального кодексу України». Політику інкримінували«винесення портретів Януковича з приміщення Волинської обласної ради; заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку; захоплення державних або громадських будівель чи споруд».

Як відомо, 2 грудня 2013 року активісти винесли з будівлі Волинської ОДА кілька офіційних портретів президента Януковича, принесли їх на луцький Євромайдан і повісили вниз головою на міську новорічну ялинку. Пізніше портрети спалили.