Луценко впевнений, що нардепів позбавлять недоторканності в цьому році

Фото: ru.wikipedia.org

Фото: ru.wikipedia.org

Скасування депутатської недоторканності відбудеться вже в 2015 році шляхом внесення «ступінчатих» змін до Конституції.

Про це заявив у інтерв’ю координатор парламентської коаліції Юрій Луценко, повідомляє прес-служба «Блоку Петра Порошенка».

«Ми повинні покінчити з цим (недоторканністю – ред.) і я не бачу жодного аргументу «за». Але частина депутатів шукають ці аргументи», – зазначив Луценко.

Він визнав, що парламент голосуватиме за скасування недоторканності неохоче.

«Той, хто спробує торпедувати зміни до Конституції, обов’язково скаже про необхідність додати недоторканість депутатів і Президента. Це безвідмовний механізм, який завжди зривав будь-яке голосування. Саме тому я кажу про необхідність поетапного голосування за реформи. Депутатська недоторканість має бути скасована, я це демонструю усіма своїми голосуваннями, але я не впевнений, що є така позиція в усіх у парламенті. Якщо ми зараз поєднаємо ці питання, то просто завалимо і одне, і друге. Потрібно «їсти слона» поступово», – сказав політик.

За словами Луценка, суспільство на 100% готове до такого кроку, а от у парламентському корпусі є щонайменше третина депутатів, які категорично проти зняття депутатської недоторканності, зокрема і в коаліційних фракціях.

«Мене це дуже злить. Я не розумію аргументів про те, що депутат має бути захищеним, бо мовляв без цього не було б Майдану. Це все маніпуляції», – наголосив нардеп.