“Говорити про те, що макрокорупцію подолано, – це вводити публіку в оману”

Луценко ИгорьМи зробили чимало, ліквідовуючи т.з. «макрокорупцію», приймаючи нову базу для бюджету.

Зокрема (подача нашої фракції) було підвищено ренти на видобуток вуглеводнів, піднято окремі тарифи на транспортування трубопровідним транспортом.

Суб’єктивно – це дуже і дуже непогано, як на непростий місяць перебування у коаліції. Це мільярдні доходи у бюджет і реальний крок назустріч економічній справедливості.

АЛЕ. Все ж говорити про те, що макрокорупцію подолано – це вводити публіку в оману, - написав народний депутат Ігор Луценко на свой сторінці у Фейсбуці, реагуючи на заяву прем"єр-міністра Арсенія Яценюка про подолання корупції на макрорівні. 

Що не вдалося зробити?


Ми можемо казати про перемогу над макрокрадійством, якщо (програма мінімум):

1. Металургійні олігархи почнуть платити справедливу ціну суспільству за використання його ресурсів.

Мова йде про адекватну рентну політику на видобуток залізнорудної сировини, справедливі тарифи на її перевезення залізницею та адекватний фіскальний інструмент (податок, збір), котрий компенсує забруднення навколишнього середовища металургійними та коксохімічними підприємствами – хоча б приблизно за європейськими стандартами.

2. Наведено лад з фінансами найбільших державних підприємств – зокрема, Нафтогазу та Укразалізниці. Коли ми переконаємося, що витратна частина цих компаній розподіляється без відкатів, отоді макрокорупція буде у минулому.

Зараз, на жаль з «Укразалізниці» крадуть по 1,5 млрд в місяць тільки на дизпаливі.

У «Нафтогазу» також незрозумілі статті витрат – приміром, мова йшла про 500 млн грн. на оренду автопарку. Нагадаю, бюджети держпідприємств (як і держбюджет у фінальній версії) нам не надали. Отже, проаналізувати витрати у нас не було змоги. Власне, у цьому і був задум.

3. Наведено лад у електроенергетиці. Функціонують тіньові схеми поставки сепаратистського вугілля та російської електроенергії. Історія з «Росукренерго» повторюється у електроенергетичній сфері.
Це так, широкими мазками. Є ще системна проблема з корумпованістю митниці, корупція в сфері зв’язку, і т.д. і т.п.