У Київраді визначились з порядком розміщення МАФів

Фото з сайту КМДА

Фото з сайту КМДА

Київрада затвердила порядок розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності.

За прийняття такого рішення на засіданні 25 грудня проголосували 70 депутатів.

Згідно з документом, Київрада доручила Київській адміністрації до 15 лютого 2015 року затвердити зміни до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд, а потім до 31 грудня 2015 року привести розміщення цих споруд у відповідності зі схемою.

До 1 січня 2016 року всі споруди, які не відповідають Комплексній схемі, повинні бути демонтовані.

"Кожен МАФ повинен працювати законно. Сьогодні ми затвердили правила розміщення МАФів, які передбачають чіткий облік усіх МАФів і зокрема сплату ними пайової участі", - цитує мера Києва Віталія Кличка прес-служба "УДАРу".

За словами мера, місця встановлення кіосків розподілятимуться на конкурсній основі прозоро і відкрито.

Крім того, гарантується збереження бізнесу за умови заміни кіосків на нові, більш сучасні торгові точки упродовж 5 років.

Як відомо, на засіданні 4 вересня Київрада визначила обсяг пайових внесків для власників МАФів. Столична влада очікує отримати 40-100 мільйонів гривень від сплати пайової участі власниками МАФів.

Як відомо, попри обіцянки Кличка очистити Київ від МАФів за 7 місяці роботи в мерії зробити це йому не вдалося.

Кіоски, які показово демонтують комунальники, часто за кілька днів повертаються на звичні місця.

Низка демонтованих у центрі ларьків перехали на столичні пляжі.

Наприкінці вересня у столиці запрацював інтернет-портал, який покликаний впорядкувати розміщення кіосків. Система покликана викорінити корупцію, спростить процедуру оформлення документів щодо сплати пайової участі та зробити відкритими відомості про кіоски та їх власників для всіх.

Як повідомлялося, після призначення мером столиці Кличко заявив, що хаотична торгівля має бути припинена, а ті, хто "кришує" такий бізнес – покарані.

Згодом мер Києва заявив, що ларьки у столиці кришує міліція, прокуратура та районні чиновники.

У свою чергу голова КМДА Володимир Бондаренко відзначив, що народні депутати від партії "УДАР" мають по 500 і більше кіосків у столиці.

За словами екс-депутата Київради Олексія Давиденка, власники столичних ларьків щомісячно сплачують близько 5 мільйонів доларів у кишені прокурорів і міліціонерів, які їх "кришують".

Після цього Кличко заявив, що має намір вивести з тіні кошти, які власники кіосків сплачують у кишені прокурорам і міліціонерам за "кришування".

Українська правда. Київ