Депутат: У Радехові під виглядом рекультивації сміттєзвалища крадуть метал

На території старого сміттєзвалища у місті Радехові на Львівщині проводяться незрозумілі роботи з рекультивації, а насправді відбувається незаконний видобуток металу, який був завезений туди з Радехівського ремонтно-механічного заводу у 1970-80 рр, повідомляє ZIK

На території викопано котловани завглибшки 5-7 метрів, з яких видобувають металобрухт, а натомість засипають сміття. Такі роботи створюють загрозу потрапляння забруднюючих стоків у ґрунтові води.

Про це 26 грудня на прес-конференції повідомив депутат Львівської облради Петро Федашко.

Як повідомив депутат, на його запит до міського голови Радехова Ніни Загиней він отримав відповідь, що проект рекультивації старого сміттєзвалища був розроблений ще у 2006 році, його кошторисна вартість становила майже 12 млн грн, однак, «враховуючи те, що у бюджеті міської ради таких коштів ніколи не було і немає, виконавчим комітетом міської ради було прийняте рішення №109 від 17.06.2014 р про надання дозволу ТзОВ «Захід Вторметал» на проведення земляних робіт на недіючому сміттєзвалищі з подальшою підготовкою земельної ділянки для посіву трав та висадки дерев».

Як наголосив депутат, на сьогодні не відомо, яка саме фірма-підрядник і на яких умовах проводить рекультивацію. А депутати та представники екологічної інспекції Львівщини, які 15 грудня комісією виїжджали на територію сміттєзвалища, пересвідчилися, що те, що там відбувається, мало схоже на рекультивацію. «Працівники, які були на території сміттєзвалища, пояснили, що вони викопують металобрухт», – розповів Федашко.

Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Ганна Башта підтвердила, що 15 грудня на територію колишнього сміттєзвалища у Радехові виїжджала робоча група депутатів, посадовців з області та району.

«На місці старого сміттєзвалища було виявлено два екскаватори, які рили котловани глибиною 5-6 метрів. З представників фірми, яка здійснює роботи, були присутні інженер та робітники, які не представили ніяких документів, дозволів на здійснення робіт. Та й самі роботи мало нагадували рекультивацію», – розповіла Г.Башта.

Посадовець наголосила, що фірма, яка проводить рекультивацію, мусить мати досвід робіт у цій сфері та відповідні дозволи, а сам процес рекультивації має декілька обов’язкових етапів.

«Комісія встановила, що жодної рекультивації там не проводиться. Представники фірми сказали, що вони здійснюють видобуток металу», – повідомила Г. Башта.

За її словами, за підсумками візиту на старе сміттєзвалище Радехова складено протоколи та прийнято рішення звернутися у Радехівську міську раду про надання документів на право проведення рекультивації, а також до правоохоронних органів.

Як повідомлялося, на території Радехівського району Львівщини, між селами Новий Витків та Корчин, де проводиться так звана рекультивація недіючої військової частини, відбувається розкрадання металобрухту невідомим підприємством. Про це 26 грудня на прес-конференції повідомив депутат Львівської облради Петро Федашко.

За словами депутата, за цим фактом відкрито кримінальне провадження, триває слідство, однак і в цій ситуації підприємство продовжує масово різати та вивозити металобрухт.