Над символом Евромайдану йде незаконне будівництво, – експерт (ФОТО)

1

В Києві роблять незаконну надбудову над Київською організацією профспілок  України, що знаходиться поруч з одним з символів Революції Гідності Будинком профспілок України, де зараз йдуть аварійно-відновлювальні роботи.

Про це «Ні корупції!» повідомив експерт з державного управління та містобудування Віктор Глеба, який разом з активістами зайшов в Будинок профспілок, щоб зафіксувати будівництво.

Віктор Глеба

За його словами, над приміщенням Київської організації профспілок, що знаходиться між Будинком профспілок та готелем «Хрещатик», вже за часів правління мера Віталія Кличка збудовано фактично три поверхи.

«В чому злочин. Несуча стіна опирається на будівлю, на фасадну стінку Будинку профспілок України. Це заборонено законодавством  і підпадає під кримінальні статті», - розповів Віктор Глеба.

???????????????????????????????

Він розповів історію появи приміщення Київської організації профспілок  України.

«Це окрема будівля, яка прибудована через 6 років після введення в експлуатацію загального комплексу Федерації профспілок України. Тут був невеликий будиночок. Його знесли. На цьому місці побудували цю споруду. Але в стилі Будинку профспілок. Обидва будинки входять в центральну історичну  зону Києва, а також є символами Майдану і просто так брутально проводити будівництво, або  руйнацію цих споруд, або надбудову незаконну без ордерів – неприпустимо», - зазначив Віктор Глеба, і додав, що частково фасад надбудови знаходиться в зоні існуючої будівлі профспілок.

«Тобто, має місце вихід за межі власності, за межі земельної ділянки і конструкція опирається на сусідній будинок. Це взагалі за державними будівельними нормами є неприпустимим», - підкреслює експерт.

«Наше розслідування показало, що президент Київської організації спілки архітекторів України Вадим Жежерін спільно с головним архітектором міста Києва, його другом Сергієм Целовальником ще в 2013 році розробили проект надбудови над будинками профспілок  цілий комплекс двоповерхової споруди. Тобто таку собі мансарду вони запроектували і хотіли реалізувати ще за мирних часів Віктора Януковича»,  - повідомив Віктор Глеба.

Щодо незаконного будівництва він закликає долучитися громадських активістів писати заяви до компетентних органів. Крім того, це питання активісти збираються підняти сьогодні на сесії Київради.

Віктор Глеба також розповів, що  "Комітет Народного Контролю" , Фундація «Відкрите суспільство», «Київське віче» та ще 4 громадські організації декілька разів штурмували  будинок профспілок, щоб зайти сюди і отримати інформацію стосовно будівництва.

???????????????????????????????

«Ми фіксуємо це будівництво на очах щойно спеченого мера. Який закриває очі і не бачить, що коїться на символі Майдану. Прийшовши на крові до влади, наші псевдогерої вже не бачать ні злочинів, ні корупції, ні розкрадання бюджету, ні злочинних намірів по генеральному плану. І звичайно вони не бачать самовільних будівництв», - підкреслив експерт.

За інформацією Віктора Глеба, за цим будівництвом стоїть один з депутатів від партії УДАР.

«Очевидно, що Кличко  і не робить ніяких спроб зупинити це будівництво, посилаючись на якесь неспроможне законодавство, саме через те, що йому не дають контролювати незаконні будівництва справжні керманичі міста, які сидять у владних кабінетах», - вважає експерт.

2

Нагадаємо, що 19 лютого під час штурму Євромайдану у Києві спалахнув Будинок профспілок. У будівлі залишилися заблоковані активісти Майдану, за деякими даними, врятувались не всі. Будівля, розташована на майдані Незалежності, використовувалося активістами як штаб Національного опору, також там надавали першу медичну допомогу

???????????????????????????????

Фото Віктора Волокити