Компанія Андрія Ющенка перепродала квартири мешканців, – ЗМІ

Фото ua.golos.ua

Фото ua.golos.ua

В Івано-Франківську в епіцентрі скандалу опинилася будівельна-компанія «Галицька марка», серед засновників і власників якої син третього Президента України Віктора Ющенка Андрій Ющенко.

Як повідомляє ZIK, декілька родин, які інвестували кошти у будівництво власного житла, й досі не можуть вселитися у квартири в новобудовах, хоча їх зведення «Галицька марка» завершила ще у 2012 році.

Проект «Народний контроль. Спецвідрядження» на телеканалі ZIK  побував у серці Прикарпаття і з’ясував, що квартири, за які свого часу охочі отримати житло заплатили   чималі гроші – по кілька сотень тисяч гривень ­– компанія перепродала іншим людям.

Одна із  інвесторів будівництва пані Оксана розповіла, що гроші за житло віддала «Галицькій марці» ще 7-8 років тому, коли долар вартував 5 гривень. Щоб зібрати необхідні кошти, родина тривало працювало за кордоном.

У січні торік жінка нарешті отримала запрошення завітати в офіс компанії-забудівельника.

«Мені надали увесь пакет документів – із БТІ, акт прийому-здачі об’єкту. Також був документ, який засвідчував, що жодна зі сторін не має одна перед одною боргів. Була довідка про повну сплату коштів за помешкання», – розповіла пані Оксана.

Жінці залишалося єдине ­– віднести документи до реєстраційної служби і провести реєстрацію права власності. Утім сім’я знову вирушила на заробітки і взялася проводити реєстрацію житла лише у жовтні 2013 року. Саме тоді й з’ясувалося, що поки жінка заробляла гроші у світах, квартира... отримала нового власника.

«Коли я звернулася в реєстраційну палату, то отримала відмову. Мені сказали,  що об’єкт зареєстрований за іншою особою», – говорить пані Оксана. За її словами, в таку ситуацію потрапило чимало інших інвесторів будівництва.

Наприклад, Марія Коркодоає папери на житло отримала ще у 2012 році. Але тоді жінка, яка має онкологічне захворювання, змушена була поїхати за кордон на лікування. Коли повернулася, також не змогла зареєструвати помешкання, адже квартира перейшла у власність іншим людям. Виявилося, що допоки справжніх власників помешкань не було в країні, компанія зареєструвала квартири на себе.

Юристи говорять про відвертий обман і маніпуляцію законом.

«Відбулася здача будинку в експлуатацію, були всі необхідні дозволи і погодження, зокрема з органами місцевого самоврядування, державними інспекціями, тож у людей, які інвестували у квартири не мало виникнути проблем, - пояснює правозахисник Юрій Танасійчук. – Річ у тім, що власник помешкання сам вирішує, коли  здійснити реєстрацію офіційно майнових прав на це житло. Закон не встановлює конкретних обмежень щодо періоду цієї реєстрації».

Зараз – уже понад рік ­– триває судова тяганина між «Галицькою маркою» та сім’ями, які прагнуть повернути втрачені квартири.

Тож сьогодні, 24 грудня, о 22:00 на телеканалі ZIK проект «Народний контроль. Спецвідрядження» покаже, як починалася діяльність «Галицької марки», розповість, яким чином Андрій Ющенко отримав 75% акцій  компанії та чому його звинувачують у рейдерстві?