Волонтер вважає, що Україна повинна контролювати поставки гуманітарки аж до персонального розподілу

Фото: ukr.segodnya.ua

Фото: ukr.segodnya.ua

Поставки будь-яких гуманітарних вантажів в зону АТО будуть малоефективні до тих пір, поки Україна не зможе контролювати цей процес, аж до персонального розподілу цієї допомоги місцевим жителям.

Таку думку в ефірі телеканалу БТБ висловив Тарас Слободянюк, член Ради волонтерів при Міністерстві оборони України, – повідомляє «Главком».

«Поставки гуманітарної допомоги в зону АТО – дуже велика і нагальна проблема. Вона пов’язана як з вмістом вантажівок, які везуть гуманітарні вантажі, так і з розподілом допомоги на місцях», – сказав Слободянюк.

Волонтер підкреслив, що нерідко вантажівки, які нібито їдуть з гуманітарною допомогою в зону АТО, насправді везуть алкоголь, сигарети та інші товари, зовсім не мають відношення до предметів першої необхідності.

«При цьому незрозуміло, куди всі ці товари насправді потрапляють. Я думаю, що поки у нас немає повного контролю над тим, як розподіляється ця гуманітарна допомога на окупованій території, всі ці поставки досить безглузді, оскільки з величезною часткою ймовірності вся гуманітарна допомога буде розкрадена, розподілена між бойовиками», – підкреслив волонтер.

На думку Слободянюка, Україна повинна підключити до перевірки доставок та розподілу гуманітарної допомоги в Україні Міжнародний комітет Червоного Хреста, який сьогодні працює по обидві сторони лінії фронту. «Саме Червоний Хрест повинен виконувати цю гуманітарну місію. Ось перевірили вантаж на нашому боці, перевели в зону, підконтрольну бойовикам, і там під відеозапис цільовим чином роздали людям за списками», – сказав він.

Волонтер підкреслив, що робота таких організацій як Червоний Хрест в зоні АТО – це питання домовленостей, який повинен обговорюватися в ході, наприклад, Мінських переговорів.