Бутусов вважає, що очолити Антикорупційне бюро мав би Саакашвілі

Фото REUTERS

Фото REUTERS

Кандидатура Саакашвілі на посаду керівника Антикорупційного бюро є найкращою з причини величезного зовнішньополітичного резонансу та його впливу як неординарної особистості.

Про це пише журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Фейсбук.

«Важко повірити в такий збіг, але вчора, коли зателефонували ввечері, і сказали, що мене в даний момент розглядає Кабмін як учасника конкурсної комісії, я саме зустрічався з моїм другом і великим другом України Михаїлом Саакашвілі – ми обговорювали військово-політичну ситуацію, але говорили, звичайно, і про реформи в цілому.

У нас є спільна позиція, що реформи необхідні нагально. У нас буквально три-чотири місяці для початку структурних перетворень, початку системної боротьби з корупцією, реформи армії – інакше можуть піти системні процеси розвалу. Екстремальний час, кожен день на рахунку.

Я сказав Михаїлу:

– Мені дуже шкода, що не склалося з Вашим призначенням на пост віце-прем’єр-міністра з реформ, але я сподіваюся, що Ви приймете пропозицію зайняти пост голови Національного антикорупційного бюро.

Михаїл:

– Зі мною ще ніхто про це не говорив.

Я:

– Шкода. Сподіваюся, коли Ви зустрінетеся з Президентом, така можливість з’явиться. Буду про це писати.

Ось і пишу: але несподівано для себе вже в якості учасника конкурсної комісії щодо керівника Антикорупційного бюро.

Я писав, що проти призначення іноземців на політичні посади міністрів, але за призначення на функціональні посади. І вважаю, що ми могли б багатьох гідних людей призначити на пост голови бюро і вони проявили б себе дуже гідно. Але я вважаю кандидатуру Саакашвілі в даний момент найкращою з причини величезного зовнішньополітичного резонансу та впливу Михаїла як неординарної особистості світового масштабу. Це був би важливий сигнал для інвесторів, які отримали досвід роботи в Грузії, які знають, як Саакашвілі захистив права бізнесу та інвесторів в Грузії. Це була б людина, яка для Європи та США є символом успішних реформ в пострадянських країнах. І це був би майданчик, де Михаїл, з його унікальним стратегічним баченням, зміг би коментувати найгостріші проблемні сфери нашої держави конструктивно – і відразу пропонувати системні рішення на підставі свого досвіду.

У нас немає часу на розкачку. Економіка сиплеться. Росія продовжує війну. У нас немає часу на конкурси та на завоювання довіри. Україні надзвичайно пощастило – у нас є друг, саме ім’я якого вже є гарантією ефективності. Пропоную своїм колегам по конкурсної комісії насамперед розглянути кандидатуру Саакашвілі, зробити таку пропозицію, і вже цього тижня, в найближчі дні, прийняти рішення.

До того ж і в Кремлі почнеться масовий припадок та істерика у ху…ла і його підручних. Дрібниця, а приємно, щоб розуміли, яким курсом йде Україна, – написав Бутусов.

 ZIK