Ярема пояснив, чому Добкіна не можна притягнути до відповідальності за сепаратизм

Фото: Сегодня

Фото: Сегодня

Результати фоноскопічної експертизи встановили, що у словах колишнього губернатора Харківської області Михайла Добкіна немає складу злочину, тому його не можна притягнути до кримінальної відповідальності за сепаратизм.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив генеральний прокурор України Віталій Ярема, інформує Еспресо.TV

Він розповів, що була проведена фоноскопіча експертиза – вивчення висловів, які використовувалися тими чи іншими людьми на мітингах, під час прес-конференцій, в ЗМІ.

«Якщо експерти дають нам висновок, що немає складу злочину у цих висловах, ми не можемо притягувати людину до кримінальної відповідальності. По багатьох ми уже отримали такі заключення. По Добкіну ми отримали саме такий висновок», – повідомив гепрокурор.

За його словами, такі рішення викликають негатив у людей, які стояли на Майдані і знають, що ці вислови носили заклики до повалення державного устрою, «але ми опираємося на результати експертизи».

«Що стосується Клінчаєва, то дніпропетровський суд зараз розглядає його справу і кримінальне провадження здійснює СБУ», – додав Ярема.

Нагадаємо Михайла Добкіна звинувачували в посяганні на територіальну цілісність України. У кінці серпня Генеральна прокуратура України закрила кримінальне провадження проти колишнього голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Добкіна.