Справу одеських «антимайданівців» перенесли в інший райсуд

одесаАпеляційний суд Одеської області ухвалив перенести розгляд кримінальної справи про масові заворушення 2 травня в Малиновський районний суд міста Одеси.

Як повідомляє «Думська», на сьогоднішньому засіданні колегія суддів розглянула подання голови Приморського суду Кічмаренко, в якій він повторно просив передати справу до іншого суду області. Це викликано тим, що практично всі судді вже брали процесуальні рішення або з інших причин не мають права розглядати кримінальну справу. Наприклад, сам Кічмаренко в ході слідства був допитаний як свідок.
У підсумку з трьох членів колегії двоє спеціалізуються на цивільних справах, а головуючий, суддя Дерус, взяв самовідвід.

Апеляційний суд уже розглядав подібне звернення і відмовився передавати справу до іншого суду в області. На цей раз Кічмаренко також просив звернутися у вищу інстанцію для розгляду питання про передачу цієї кримінальної справи на розгляд суду в іншому регіоні України. Таке прохання він мотивував напруженою ситуацією в місті та можливими масовими заворушеннями, а також затриманням диверсійної групи, яка готувала вибухи адміністративних будівель.

Присутній у залі засідання прокурор не став висловлювати свою точку зору і передав питання на розгляд суду. Адвокати та потерпілі висловилися категорично проти перенесення справи за межі Одеської області - це створить великі труднощі для підсудних, потерпілих, захисників і не сприятиме об'єктивному розгляду.

Адвокат Козлов, який представляє інтереси Сергія Долженкова, зазначив, що напружена ситуація спостерігається не тільки в Одесі, а й по всій Україні, а диверсійна група, якій побоюється голова Приморського суду, вже затримана.

Заслухавши думки сторін, колегія суддів Апеляційного суду ухвалила рішення передати справу на розгляд до Малиновського районного суду міста Одеси.

Присутні в залі зустріли рішення аплодисментами. Як сказала активіст «Антимайдан» Ніна Качанівська, «перенесення справи з фашистського Приморського суду в Малиновський - це дуже хороша новина».

Відзначимо, що в ході засідання один з адвокатів відзначив високий професіоналізм суддів Малиновського району в питаннях розгляду кримінальних справ.

Нагадаємо, йдеться про кримінальному провадженні щодо «антимайданівців». Справа стосовно «евромайданівців», брали участь у заворушеннях 2 травня, виведено в окреме провадження.