Волонтери одного з фондів для АТО передають лише 20% від зібраних коштів

Волонтери зі скриньками міжнародної благодійної організації «Їжаки», які збирають гроші на АТО чи на ліки пораненим військовим, непогано заробляють. Прибутки від пожертви отримує і керівництво фонду.

 Про це повідомляють журналісти викривального проекту «Інсайдери. Під прикриттям». Вони вивели на чесну розмову представника «Їжаків», пише ZIK

«Мене друг запросив на роботу. Він сказав,  що тут можна заробляти гроші. У перший день я отримав 150 грн, мені це сподобалося. У другий день вже було, скажімо, 210 грн», – повідомляє волонтер Андрій.

Якщо говорити про людські пожертви, то 40% від загальної суми зібраних грошей забирає собі волонтер, 20% – львівська дирекція. А коли ще й приблизно стільки ж отримує київський центральний офіс, то військовим залишається дріб’язок.

«Згідно з законом про волонтерську діяльність, волонтер не може отримувати за це будь-які кошти. Оскільки ця діяльність є безкоштовною», – декларує юрист Дмитро Гудима.

За поясненнями журналісти ZIKу вирушили у центральний офіс МБО «Їжаки» та поспілкувалися з головою його правління Русланом Ферімою. На запитання чоловік відповів: «Ви постійно в провокаціях. Постійно робите все, щоби … наш фонд, який знаходиться у Львові. Хто Вам там говорив про якихось 40%? Головне, що я Вам чесно скажу. Мені … скільки він там получає. Знаєте чому? Тому що ті останні гроші, які заходять на рахунок, йдуть за призначенням. І мені глибоко … скільки заробляють волонтери».