Знайдено гроші на боротьбу з епідемією ВІЛ

ИнститутУ Дніпропетровську ГО «Інститут розвитку суспільних інновацій» представив результати моніторингу та оцінки ефективності використання бюджетних коштів медичними закладами Дніпропетровщини, які опікуються лікуванням та профілактикою ВІЛ-інфекції.

«Новий міністр охорони обіцяє реформи, у тому числі зміни принципів фінансування лікарень. Реформи потрібні і сфері протидії ВІЛ. Реформи у протидії ВІЛ – базове питання виживання»-, говорить представник «Інститут розвитку суспільних інновацій» Дмитро Ткачук

Попри те, що в бюджеті області частка на охорону здоров’я становить майже третину (32,1%),  лише 0,3% від цієї суми спрямовано на протидію ВІЛ. За даними центру СНІДу, на даний момент у Дніпропетровській області понад 24 тисячі ВІЛ-позитивних пацієнтів. Натомість, в обласному центрі СНІДУ менше 19% видатків спрямовані безпосередньо  на товари та послуги для потреб ВІЛ-інфікованих людей, в той час як частка заробітної плати персоналу складає понад 73%.

Також були презентовані висновки та рекомендації експертів щодо зміни системи фінансування заходів профілактики та лікування ВІЛ/СНІД на рівні міста Дніпропетровськ, адже гроші для ефективної протидії ВІЛ є, якщо фінансувати потреби пацієнтів, а не потреби лікарень.

«Видатки на ВІЛ – це видатки на утримання лікарень та лікарів практично без видатків на пацієнтів ( на ліки та тести), окрім того влада не бачить, що людям з ВІЛ потрібні соціальні послуги», - зазначив доповідач, презентуючи висновки дослідження.

На думку експертів, сьогодні необхідно забезпечити:

  • збільшення видатків на тести та ліки за рахунок зменшення видатків на утримання установ;
  • збільшення видатків на тестування загального населення;
  • запровадження соціального замовлення – дати НУО бюджетні кошти для надання соціальних послуг ВІЛ-позитивним людям.

Довідка:

Інститут розвитку суспільних інновацій – неурядова організація, яка спеціалізується на протидії корупції у окремих кейсах та розробці і просуванню системних реформ.


Частка ОЗ в бюджеті
Частка ВІЛ в ОЗСтруктура видатків ЦСЧастка видатків на соц.сферу в бюджеті