“Україна є найкорумпованішою країною Європи”

 

Айварас Абромавичус (праворуч)

Айварас Абромавичус (праворуч)

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус заявляє, що корупція є однією з головних причин економічних проблем країни, - повідомляє DW.

В інтерв’ю інформагентству AFP під час візиту до Брюсселя, у вівторок, 16 грудня, він назвав Україну "найкорумпованішою країною Європи". Однак при цьому зауважив, що новосформований уряд має намір рішуче боротися з проблемою, у тому числі за допомогою ЄС та інших світових партнерів. Боротьба з корупцією є однією з головних вимог міжнародних донорів до уряду України, яка хоче отримати дадаткову фінансову підтримку, зазначається в повідомленні AFP.

Він наголосив також, що попри ризик зростання безробіття, багато українців вважають радикальні реформи "останнім шансом". "Якщо не відбудуться реформи, які посилять нашу економіку, на кону стоятиме суверенітет країни", - наводить слова міністра AFP.

Як приклад непомірної бюрократії, що створює можливості для корупції, Айварас Абромавичус назвав ввірене йому міністерство.

За його словами, це - справжній бюрократичний "монстр" з 1300 співробітниками, який варто докорінно реформувати або ж навіть просто закрити. Уродженець Литви, Абромавичус вважає, що бюрократична система вбиває в Україні підприємницький дух.