Прокуратура лише через місяць відкрила справу про самовільне будівництво в Одесі

Фото со стройплощадки возле «Немо», автор - Сергей Сарафанюк

Фото со стройплощадки возле «Немо», автор - Сергей Сарафанюк

Прокуратура Одеської області все-таки відкрила кримінальне провадження за фактом будівництва автостоянки в районі дельфінарію та готелю «Немо».

Як повідомляє прес-служба наглядового відомства, провадження відкрито 15 грудня по ч. 3 ст. 197-1 КК України.

«Поряд з цим повідомляємо, що в обласну прокуратуру офіційно копія постанови від Приморського райсуду, отримана від громадських активістів, досі не надходила, що вимагало додаткового з'ясування всіх обставин», - пояснили в прокуратурі.

Також відомство нагадало про досудове розслідування за ч. 3 ст. 197-1 КК України, розпочатому 27.11.2014 Приморським райвідділом міліції.

Як повідомляла раніше «Думська», активісти «Генеральногопротесту»і партії«ДемократичнийАльянс» 17 листопада 2014 року,тобто майжемісяць тому, подали впрокуроруОдеської областізаявупро злочин, передбаченийст.197-1КК.

Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, прокурор повинен був невідкладно, але не пізніше 24 годин з моменту отримання такої заяви, внести інформацію до Єдиного реєстру та розпочати кримінальне розслідування. Однак це не відбулося, і 27 листопада заявники оскаржили бездіяльність прокурора області в Приморському суді.

3 грудня 2014 суддя Олег Крикливий своїм рішенням зобов'язав органи прокуратури зробити те, що наказано законом. У той же день активіст «Демократичного Альянсу» Сергій Сарафанюк передав це рішення прокурору області Андрію Призу особисто в руки. Однак протягом десяти днів рішення суду так і не було виконано.

Співробітники прокуратури пояснювали це тим, що 27 листопада 2014 Приморський РВВС почав розслідування за фактом незаконного будівництва біля будівлі «Морський Мисливець», на території ТОВ «Нептун-Біла Сфера». Як зазначено в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, підставою для початку кримінального провадження стала публікація на «Думській», що вийшла 14 жовтня, коли будівництво парковки біля «Немо» ще навіть не почалося.