З’явилась «таємна» карта забудови Києва

Фото: visitkyiv.com.ua

Фото: visitkyiv.com.ua

Під час презентації антикорупційної громадської ініціативи «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів» була показана «таємна» карта забудови Києва, за якою провадиться землеустрій та видаються дозвільні документи на проектування та подальше будівництво, повідомляється на сайті «Відкритого суспільства».

Як говориться в повідомленні, лише на частині Печерського району Києва виявлено приблизно 70 будівельних майданчиків на місці парків, скверів, лікарень, спортивних і дитячих майданчиків, промислових об’єктів та земель міського благоустрою загальною площею орієнтовно 94.98 га.

Корисна площа забудови цих ділянок становить близько 3,7 млн.кв.м. Вартість будівництва попередньо оцінюється в майже 7 млрд.дол. США. Базова вартість цих 70 земельних ділянок складає 2 млрд. грн. (2170грн/ кв.м).

За оренду землі по комерційним розцінкам (100 грн/місяць за 1 кв.м) місто могло отримувати 1 млрд. грн  за рік.

Зараз лише 10% цих ділянок знаходяться у власності, а інші землі орендуються за нормативно-грошовою оцінкою з понижуючими коефіцієнтами.

Наслідком неготовності боротися із корупцією з боку міської влади та Департаменту земельних ресурсів КМДА є втрата бюджетом столиці щорічно мільярдів гривень.