Стартувала антикорупційна ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів»

Фото: Подробности

Фото: Подробности

9 грудня відбулася презентація антикорупційної громадської ініціативи «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів» Фундації «Відкрите суспільство» спільно з  «Реанімаційним пакетом реформ – Київ», Інститутом масової інформації та ГО ІРАР/AMDI, повідомляється на сайті «Відкритого суспільства».

Організатори заходу на основі власних методичних напрацювань показали, де заховані мільярдні кошти місцевих бюджетів на прикладі м. Києва.

«Старт громадської ініціативи із Києва пояснюється мільярдними зловживаннями пов’язаними із  земельними ресурсами столиці та маніпуляціями із містобудівною документацією. Міська влада Києва не наважується зламати загальновідомі корупційні схеми. Досі мільярди продовжують йти поза міським бюджетом… Обіцяного В.Кличком «нищівного удару по корупції» досі не видно», - говориться в повідомленні.

Експерти Реанімаційного пакету реформ для Києва розроблять для Києва нову антикорупційну програму.

Леся Шевченко, як головний експерт РПР-Київ, повідомила про готовність Київради спільно розробити нову програму та зазначила, що нова антикорупційна програма для Києва не повинна  містити таких заходів «для галочки» як то «фіксація звернень громадян без жодної конкретики» і які фактично спрямовані на незначні корупційні ризики. Нова програма має бути спрямована  на  попередження значимих корупційних практики в земельній, містобудівній та бюджетній сферах, а також на зниження корупційних ризиків у роботі міської влади.

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора вважає, що «доходи міських бюджетів тісно пов’язані із відкритістю, прозорістю та зрозумілістю інформації про земельні ділянки та містобудівну документації». Розробка генпланів та планів земельно-господарського устрою для міст і впровадження  Схем планування територій районів, в більшості випадків має на меті легалізувати земельні махінації та афери з переведенням сільськогосподарських, оборонних, транспортних, рекреаційних, історико-культурних земель для житлової та комерційної забудови.

Старший аналітик ГО ІРАР/AMDI Сергій Панцир звернув увагу на те, що 70% територій держави становлять землі сільськогосподарського призначення. Корупційні ризики пов’язані із використанням цих територій пов’язані з розподілом, орендою, плануванням зміни цільового використання біля населених пунктів. На його думку, важливим є попередження картельних змов, які будуються на корупційних схемах, та покращення можливостей доступу громадськості до інформаційних даних.

Представник Інституту масової інформації Ольга Шалайська підкреслила важливість ініціативи для підвищення якості журналістських розслідувань в столиці України та в регіонах України.

«Об’єднання зусиль громадських експертів, аналітиків, активістів, журналістів допоможе повернути мільярди до місцевих бюджетів», - вважають ініціатори антикорупційної ініціативи та запрошують до співпраці ініціативні групи в різних районах Києва та на регіональному рівні, а також місцеву владу.