На Миколаєвщині суд повернув дві ділянки біля берега моря, незаконно віддані під дачї

миколаєвБерезанский районний суд повернув у власність держави дві ділянки землі на березі Чорного моря в районі селища Коблево. Раніше ці ділянки незаконно передали під будівництво дач приватним особам.

Про це повідомили в пресс-службі прокуратури Миколаївській області.

Так, в 2012 році Березанская райдержадміністрація незаконно передала 14 громадянам у власність земельні ділянки загальною площею 1,4 гектара (по 0,1 гектара кожному) для індивідуального дачного будівництва. Ділянки передали із земель державної власності в межах території Коблевского селищної ради.

«Райдержадміністрація не мала повноважень на ухвалення такого рішення, оскільки розпорядження земельними ділянками для рекреаційних потреб у той час було винятковою компетенцією обласних державних адміністрацій. Крім того, при ухваленні вказаного рішення не дотримані вимоги чинного земельного законодавства відносно узгодження проекту землеустрою при наданні земель водного фонду і проведення його державної експертизи. Надання земель, розташованих в межах прибережної захисної смуги Чорного моря, в приватну власність законодавством не передбачено», - відмітили в прокуратурі.

Враховуючи це, прокуратура заявила 14 позовів до суду про відміну незаконних розпоряджень РГА, визнанні недійсними державних актів на право власності і поверненні земель державі. Два з цих позовів нині задоволені в повному об'ємі, розгляд інших триває.

Зараз рішення суду набрали чинності, приймаються заходи до реального повернення земельних ділянок в державну власність.

Нагадаємо, що в 2012 році Березанскую РГА очолював Сергій Корчевский, який незаконно передав в оренду ТОВ землі рекреаційного призначення площею 5,3 гектара і вартістю 11 мільйонів гривен.