Яремі поставлять ультиматум: або він починає працювати, або йде у відставку

Ярема 300Генпрокурор Віталій Ярема відмовився від допомоги Гаагського трибуналу у справах Майдану.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат, заступник голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій.

«У рамках підготовки до завтрашнього засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності мені в руки потрапив цікавий документ. Ще 25 лютого цього року ВРУ скерувала заяву до Міжнародного кримінального суду (Гаагський трибунал) про визнання Україною юрисдикції цього суду щодо скоєння злочинів проти людяності під час мирних акцій протесту з 30 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року», – зазначив він.

За його словами, родичі Небесної сотні, потерпілі активісти, правозахисники з нетерпінням очікували приїзду в Україну міжнародних прокурорів для встановлення справедливості та притягнення винних осіб до відповідальності.

«Проте генеральний прокурор Віталій Ярема приховав від громадськості конкретний час та місце цієї зустрічі з представниками Гаагського трибуналу. На цю зустріч навіть не запросили ініціаторів заяви, представників Верховної Ради, зокрема з профільного комітету, – заявив Віталій Купрій. – Тільки випадково декілька представників громадськості встигли поспілкуватись з міжнародними прокурорами, але вже на шляху до аеропорту під час їх повернення в Гаагу. З їхніх свідчень мені стало відомо, що відомство Яреми фактично відмовилось від допомоги міжнародного слідства, посилаючись на те, що Генпрокуратура України працює в цьому напрямку ефективно».

Інформація зі звернення нашого Комітету на ім’я Президента Петра Порошенка така:

Він додав: «Станом на сьогоднішній день жодного кримінального провадження у справах Майдану не скеровано до суду. Лише чотирьох із двадцяти колишніх високопосадовців України, підозрюваних у вчиненні злочинів проти людяності, Інтерпол оголосив у міжнародний розшук. Правоохоронці свідомо не використовують можливість заочного засудження вищевказаних осіб. Крім того, окремі правоохоронці отримують «фінансову підтримку» від злочинців, які переховуються зараз на території Російської Федерації. Завтра ці та інші питання будуть поставлені пану Яремі. Ми ставимо йому ультиматум: або він починає працювати, або йде у відставку».