В Укрінтеренерго запевняють, що якість вугілля з ПАР підтверджено сертифікатами міжнародної лабораторії

Фото gazeta.lviv.ua

Фото gazeta.lviv.ua

Якість вугілля з Південно-Африканської Республіки, закупленого держпідприємством «Укрінтеренерго» у компанії Steel Mont Trading Ltd, підтверджено сертифікатами міжнародної лабораторії Incolab та експертними висновками ДП «Український державний науково-дослідний вуглехімічний інститут» («УВХІН»).

Про це повідомляє прес-служба «Укрінтеренерго» з посиланням на начальника управління комерційної діяльності компанії Леону Авіженіс, пише Інтерфакс-Україна.

«Вугілля повністю відповідає технічним вимогам для українських станцій, якихось претензій на адресу «Укрінтеренерго» щодо якості вугілля не надходило. Належну якість підтверджено сертифікатами якості, виданими міжнародними лабораторіями Incolab, а також експертними висновками ДП «УВХІН», яке розробило технологічні умови використання вугілля на обладнанні ТЕС «Центренерго», – наводить її слова прес-служба.

В «Укрінтеренерго» також підтвердили інформацію Steel Mont про те, що ціна вугілля на умовах CIF становила $86/тонна, а після зміни умов постачання на CPT (з доставкою на Трипільську та Зміївську ТЕС) зросла до $107-110 тонна. Зміни включають вартість розвантаження вугілля в порту силами компанії MTA Service – близько $9,5/тонна (з урахуванням ПДВ), а також вартість транспортування залізницею до ТЕС – ще близько $10-11/тонна (з урахуванням ПДВ).

Як повідомлялося, раніше Steel Mont заявила, що оприлюднена Генеральною прокуратурою України інформація про те, що держпідприємство «Укрінтеренерго» закуповувало вугілля з ПАР за ціною $134/тонна, є некоректною. У Steel Mont також спростували інформацію Генпрокуратури про недостатню якість вугілля.

Незалежна інспекторська компанія Incolab заснована в 1988 року, розпочала розвиток в Данії, нині є великим міжнародним гравцем.