У Слов’янську на Дошці пошани Кобзона замінили Героєм України

славянскУ Слов'янську (Донецька область) учасники «Народного Віче» замінили на Дошці пошани фотографію співака Йосипа Кобзона на фото Костянтина Могилка

Про це повідомляє прес-служба Донецької облдержадміністрації.

Під час «Народного Віче» активісти, вишикувавшись в колону, пройшли в Слов'янську від площі Жовтневої Революції до Дошки пошани, розташованої по бульвару Пушкіна, де замість вилученого портрета Йосипа Кобзона на Дошку Пошани Алеї Слави розмістили портрет Костянтина Могилко - льотчика літака АН-30- Б збитого в небі над р Слов'янському 6 червня 2014.

Як повідомлялося, в Слов'янську місцеві жителі ініціювали питання про позбавлення звання Почесного громадянина міста відомого співака Йосипа Кобзона. 9 листопада після чергового «Народного віче» представники громади вирішили зняти портрет Йосипа Кобзона, що знаходиться на стенді Алеї слави.

Вчора, 8 грудня, депутати міської ради внесли зміни до положення про звання «Почесний громадянин міста». Тепер позбавити цього звання тієї чи іншої людини депутати можуть на свій розсуд (без рішення суду).

Довідка. Костянтин Могилко - був командиром екіпажу Ан-30Б Повітряних сил України, командиром ескадрильї «Блакитна стежа». Указом Президента України йому посмертно присвоєно звання Героя України.

6 червня екіпаж літака Ан-30, який пілотував Могилко, робив фотозйомку в районі бойових дій в Слов'янську. НВФ потрапили в літак ракетою, випущеною з ПЗРК.

Спочатку загорівся правий двигун, а потім крило. З восьми членів екіпажу загинули п'ятеро. Серед них і Могилко, хоча у нього була можливість вижити - для цього йому потрібно було лише скористатися парашутом. Але тоді палаючий літак впав би прямо на місто. Пілот повів Ан убік, в підсумку той звалився на землю в 60 км. від Слов'янська.

У льотчика залишилися дружина і дворічний син Арсен.