Журналіст розповів про загадку в розслідуванні катастрофи «Боїнга»

Фото Телекритики

Фото Телекритики

Розслідування катастрофи «Боїнга» йде дуже активно. Голландські експерти вже котрий місяць кропітливо працюють і в Києві, і в європейських лабораторіях.

За даними джерел, близьких до експертної групи, досі загадкою залишається, чому так швидко впав величезний літак, і чому він не зруйнувався в повітрі, – повідомляє журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Фейсбук.

Бутусов підкреслює, що наразі «залізних» доказів немає, непрямих свідчень достатньо, версій теж не бракує. Хоча вже однозначно вдалося довести, що причина катастрофи – ураження кабіни пілотів. Екіпаж загинув на місці.

«Кабіна вражена з лівого борту. Причому вражаючі елементи дійсно схожі на постріли авіаційної гармати – але швидше за все це елементи бойової частини ракети», – пише він

Він нагадує, що одночасно з «Боїнгом» в районі перебував український штурмовик «Су-25». Саме тому істерія в російських ЗМІ пов’язана зі штурмовиком.

«Однак які б істерики не піднімали кремлівські ЗМІ, в України є «залізне» алібі:

1. Міжнародні експерти бачать – «Боїнг» був збитий з лівого борту – з боку Росії. До кордону було тридцять кілометрів.

2. «Боїнг» знаходився в радіолокаційному полі цивільного радара Ростовського центру управління повітряним рухом, а також військових радарів ППО РФ. За даними радара, «Су-25» до «Боїнга» не наближався – у них були різні курси, які не перетиналися. У цих умовах говорити про «Су-25» смішно, але в Кремлі давно втратили відчуття реальності. Вони зайняті зомбуванням свого народу.

Сам літак «Су-25» а). Був на великій відстані в кілька десятків кілометрів. б). Не має технічної можливості піднятися на 10 тисяч метрів, а його швидкість – менша, ніж в «Боїнга». Здійснити перехоплення «Су-25» був нездатний технічно. в) Не обладнаний ракетами «повітря-повітря».

Але кремлівські негідники продовжують брехати. А експерти продовжують працювати – і ефективно працювати. Слідство у справі вибуху терористами «Боїнга» над шотландським Локербі тривало три роки – але провину злочинців вдалося довести. Чекаємо.

Я б розглянув версію з російським винищувачем, який здійснював пуск ракет без включення радара – з наведенням з землі. Тоді все сходиться.

І місце ураження кабіни, і характер ураження.

Втім, гадати не варто. Проводиться спеціальна експертиза, яка дасть вичерпну інформацію про те, хто і чим збив лайнер і вбив 298 людей....», – завершує Бутусов