За рік в Україні погіршилася свобода в інтернеті – Freedom House

Фото з vof.kg

Фото з vof.kg

В Україні стався один із найгірших занепадів свободи в інтернеті за час від травня минулого року до травня цього року.

Про це йдеться у дослідженні правозахисної організації Freedom House “Свобода в інтернеті”, повідомляє Радіо Свобода.

Іще дві з трьох найгірших за цим показником країн – Росія і Туреччина.

Порівняно із попереднім таким дослідженням, оприлюдненим рік тому, Україна набрала відразу п’ять негативних балів і нині має їх 33 зі ста можливих у найгіршому випадку.

Таким чином, Україна перемістилася до групи «частково вільних» держав за станом свободи в інтернеті з групи «вільних», де вона була за даними дослідження минулого року.

Як зазначають у Freedom House, рейтинг України впав так різко, в першу чергу, через насильство стосовно користувачів соціальних мереж й інтернет-журналістів під час протестів Євромайдану, зростання числа кібернападів, а також через появу нових даних, які свідчать про значний обсяг стеження влади скиненого президента Віктора Януковича за діяльністю в інтернеті активістів, журналістів і опозиційних діячів.

Загалом у дослідження потрапили 65 країн. Із них за минулий рік погіршення сталося у 36. Найгірше становище зі свободою в інтернеті серед досліджених – в Ірані, Сирії й Китаї (89, 88 і 87 балів); недалеко від них також Узбекистан (79 балів). Білорусь має 62 негативні бали, Росія 60 – це все група «не вільних» країн. Найкраще становище – в Ісландії й Естонії, 6 і 8 балів.