Громаді Києва повернуто пам’ятку архітектури в історичному центрі Подолу

змінити судиГосподарський суд м. Києва визнав недійсним рішення Київради, яким комерційній структурі незаконно передано у власність пам’ятку архітектури в історичному центрі Подолу.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

Так, у 2008 році на підставі рішення Київради приватне підприємство набуло право власності на два нежитлові будинки на вулиці Петра Сагайдачного, 20/2, загальною площею близько 2500 кв. м

Водночас, як встановлено прокурорською перевіркою, вказане майно передано комерційній структурі в обхід передбаченої законодавством процедури приватизації.

Крім того, будинок за цією адресою з 1979 року внесено до реєстру пам’яток архітектури національного значення, проте Міністерством культури України погодження на відчуження цього об’єкту нерухомості із комунальної власності не надавалося.

Також встановлено, що на момент прийняття спірного рішення у цих приміщеннях розташовувався Подільський районний у місті Києві військовий комісаріат. Однак Київрада не взяла до уваги цю обставину, хоча за законом об’єкти, які забезпечують обороноздатність держави взагалі не підлягають відчуженню з комунальної власності.

Суд погодився із доводами столичної прокуратури та 2 грудня поточного року визнав вказане рішення Київради недійсним.