Фірма може отримати 30 мільйонів за ремонт скандального приміщення для рівненських суддів

Олег Полюхович

Олег Полюхович

Останнім часом серед громадськості Рівного точаться розмови про те, що керівництво Апеляційного суду Рівненської області, якому на умовах договору безоплатної позички міська влада віддала приміщення колишньої жіночої консультації, не маючи жодних дозвільних документів, розпочало реконструкцію будівлі, пише "Четверта влада"

Аби спростувати ці чутки, голова Апеляційного суду області Олег Полюхович скликав прес-конференцію.

Так тепер виглядають при міщення в колишній жіночій консультації на Драгоманова, 9

Він сидів за столом перед журналістами з товстою текою паперів, демонструючи декотрі з них як такі, що є дозвільними. Водночас, запевняв, що ремонтні роботи розпочалися абсолютно законно, бо, мовляв, усі необхідні дозволи для цього є.

За його словами, оскільки найперше ремонту потребував аварійний дах, то й розпочали з нього. Відтак, зі слів пана судді, розробили робочий проект, кошторис, отримали декларацію про початок будівельних робіт та експертний звіт спеціалізованого підприємства ДП «Укрдержбудекспертиза». Уклали договір підряду на ремонт даху з ТОВ «Опорядрембуд».

Однак, коли по завершенні прес-конференції журналісти попросили пана Полюховича дозволити сфотографувати документи як підтвердження його слів, він навідріз відмовився це зробити. Дозволив лише
перезняти першу сторінку договору підряду з фірмою «Опорядрембуд».

На жодні аргументи журналістів про те, що ці документи не можуть бути секретними, оскільки йдеться про державні установи і державні кошти, Олег Полюхович не зважив.

Вибір саме «Опорядрембуду» Олег Полюхович пояснив тим, що ця фірма уже відома своїми якісними роботами при ремонті приміщень інших судів. На ремонт даху, за словами Олега Полюховича нині з держбюджету виділено 950 тисяч гривень. Завершити роботи мають до першого січня. Коли буде завершено повністю реконструкцію будівлі, пан суддя сказати не зміг, оскільки це залежатиме від фінансування. Всього на реконструкцію потрібно майже 30 мільйонів гривень. На запитання, чи не простіше було б звести нову будівлю, Олег Полюхович відповів, що ні. Та й іншого підходящого для суду приміщення у Рівному також немає, вважає він.

Нагадуємо, фірму «Опорядрембуд» заснували у 2006 році дружина депутата облради Петра Дубаса Тамара Дубас, Роман Мельник (вийшов у липні 2012р.) і Любов Ясельська. У 2013 році фірму переписали Ірину Максимчук та Оксану Ляльчук.

Щодо музею, розміщення якого на Драгоманова, 9 обстоюють рівненські громадські активісти, тоОлег Полюхович зазначив:

- Судді не проти музею, але не за рахунок суду. Іншого нам нічого не могли запропонувати. Щоправда, пропонували земельну ділянку (під будівництво, - прим. авт.) на 16 Липня, але доки розмірковували, там облаштували автостянку.

На запитання, чи збереже історична для міста будівля свій автентичний вигляд після реконструкції, Олег Полюхович відповів ствердно. Нічого надбудовувати чи добудовувати не планують, хоча потреба в цьому є. Але, як каже пан суддя, зважили на прохання громадськості й обіцяють не змінювати зовнішній вигляд будівлі. Натомість усередині зміни будуть. Облаштують 4 зали для засідань — дві великі й дві малі, деякі великі кабінети перегородять. У підвальних приміщеннях, швидше за все, розміщатимуть тих, кого привозитимуть до суду під конвоєм.

Як відомо, свого часу міський голова Рівного Володимир Хомко, аргументуючи передачу приміщення на Драгоманова суду, зазначав, що, мовляв, у судовій адміністрації за це пообіцяли посприяти у виділенні з держбюджету коштів на завершення реконструкції міського Будинку культури. На запитання, чи виділено ці кошти, Олег Полюхович відповів, що йому відомо про такі домовленості, але про надходження коштів — ні. Також пан суддя запевнив, що приміщення на Драгоманова, 9 буде лише в користуванні суду, а власником його залишатиметься й надалі територіальна громада Рівного.

Якщо Апеляційний суд області переїде на Драгоманова, то своє приміщення на вулиці Шкільній передадуть міському суду, якому також тісно.

Як відомо, місцеві «ударівці» зверталися до прокурора області Степана Кубрака з проханням дати правову оцінку зазначеному договору позички, оскільки вважали його порушенням прав територіальної громади Рівного. Проте, як зазначив виконкомівець і тепер уже екс-”ударівець”Олексій Муляренко, прокуратура порушень не знайшла.