Звільнено всіх прокурорів, які перейшли на службу в окупованому Криму

фото з сайту Генеральної прокуратури

фото з сайту Генеральної прокуратури

Генеральна прокуратура України у серпні-листопаді цього року провела перевірку за фактом порушення закону окремими працівниками прокуратури Автономної Республіки Крим, за результатами якої наказом Генерального прокурора України Віталія Яреми їх звільнено із займаних посад із позбавленням класного чину.

Як повідомляє прес-служба прокуратури, внаслідок анексії Російською Федерацією території АР Крим, проведення вказаної перевірки значно ускладнювалось та вимагало більше часу для дослідження обставин та встановлення усіх 413 працівників, які перейшли на службу до окупаційних органів прокуратури автономії.

Крім цього, однією із підстав для звільнення їх з органів прокуратури України є положення Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Відповідно до п. 3 ст. 14 цього Закону зі списків правоохоронних органів України виключаються ті особи, стосовно яких отримано документальне підтвердження про їх зарахування до правоохоронних органів Російської Федерації.

Незважаючи на те, що це потребувало значних часових затрат та проведення великого обсягу роботи, ці факти було встановлено за результатами вказаної перевірки.

Зокрема з’ясувалось, що у березні-серпні 2014 року 413 працівників прокуратури АР Крим, в порушення Конституції та законів України, перейшли на службу до окупаційних органів прокуратури автономії.

Такий перехід відбувся на підставі рішень незаконно призначеного прокурора Криму. Крім цього, окремі працівники прокуратури Автономної Республіки Крим активно сприяли нелегітимно призначеному прокурору автономії Н. Поклонській у формуванні окупаційних органів прокуратури, проведенні нею незаконних звільнень працівників прокуратури Автономної Республіки Крим та незаконних кадрових призначень до окупаційних самопроголошених територіальних утворень. Вказані дії є порушенням «Присяги працівника прокуратури».

Відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру», порушення «Присяги працівника прокуратури» є несумісним з подальшим перебуванням в органах прокуратури.

Нагадаємо, cтосовно Н. Поклонської за співучасть у діях, спрямованих на захоплення державної влади, розпочато кримінальне провадження. У ході досудового слідства, в тому числі, перевіряються обставини вчинення правопорушень зазначеними особами та їх причетність до скоєння злочинів.

17 березня Шевченківський районний суд м. Києва задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України про затримання та привід до суду для обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою самопроголошеного прокурора АР Крим Н. Поклонської.