Українцям пропонують обговорити проект реформи держзакупівель

студентам видали міфічні премії  Фото: zn.ua

студентам видали міфічні премії
Фото: zn.ua

Виконавчий комітет Національної ради реформ підготував та виніс на громадське обговорення ініціативи щодо реформ державних закупівель, сфери електронного цифрового підпису та тимчасової державної служби.

Відповідні документи оприлюднено у розділі «Ініціативи» на сайті reforms.in.ua, повідомляють в Адміністрації Президента України.

Зокрема, як повідомляє Соцпортал, на громадське обговорення винесено концепцію та законопроект «Про залучення до державної служби на тимчасовій основі висококваліфікованих фахівців без додаткового навантаження на бюджет».

Ця ініціатива є тимчасовим механізмом, розрахованим на 2 роки, та має обмеження щодо окремих сфер державної служби (прокуратура, МВС тощо). За словами заступника глави АП Дмитра Шимківа, цей інструмент «підштовхне проведення комплексної реформи державної служби, яка стартує з січня 2015 року, якщо Парламент схвалить нову редакцію Закону про державну службу у грудні».

В грудні, повідомляють в АП, почнеться тестова експлуатація електронної системи закупівель. У «пілотних» торгах візьмуть участь Державне управління справами, КМДА, ДП НАЕК «Енергоатом».

Дмитро Шимків впевнений, що електронна система держзакупівель сприятиме викоріненню системної корупції. За його словами, міжнародний досвід свідчить, що відмова від паперових процедур державних закупівель у перший рік дає мінімум 10% економії від обсягу закупівель.

На громадське обговорення також винесено концепцію законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про електронний цифровий підпис», який полегшить взаємодію між органами влади, між Україною і світом, сприятиме гармонізації українських стандартів із світовими. Дмитро Шимків наголосив, що це дозволить виконати вимоги Угоди про асоціацію між Україною і ЄС щодо розвитку електронної торгівлі та сервісів, спростити впровадження і застосування електронного цифрового підпису для державного сектора, для обміну інформацією з бізнесом і громадянами.

Після громадського обговорення на сайті reforms.in.ua розпочнеться запровадження ініціатив. Виконавчий комітет Національної ради реформ незабаром планує оприлюднити нові ініціативи для обговорення.