У Житомирі формується мережа громадських контролерів

Жуковський

Юрій Жуковський

Контролювати роботу комунальників та безпосередньо впливати на зміни у своєму дворі, кварталі, вулиці чи районі цілком реально.

Це доводять активісти житомирської об’єднання – Асоціації громадських контролерів (АГК).

Координує та очолює асоціацію член партії Демократичний Альянс Юрій Жуковський, інтерв"ю з яким подає "Ні корупції!".

Що таке «громадський контроль»?

Це те, чого у нас не було 23 роки і відсутність чого призвела до безкарності та породження корупції. Ми мали просте споглядання, а не контроль. Контроль - це коли помічено, зафіксовано та виправлено. Це такий принцип, навколо якого об’єднуються люди в Асоціацію Громадських Контролерів.

Що робить Асоціація Громадських Контролерів?

Усвідомлення необхідності громадського контролю та максимального його узаконення переросло в розроблення мною положення, відповідно до якого мають діяти громадські контролери та завдяки якому вони отримають ряд повноважень та посвідчення інспектора з благоустрою.

Зараз положення проходить перевірку в управліннях міської ради, потім має бути винесене на засідання виконкому та проголосоване. Прийняття положення є важливим кроком для покращення надання послуг та зменшення кількості правопорушень, це унеможливлює прояви корупції через призму громадського контролю.

Наразі опікуємось наступними проблемами, які існують в нашому місті, це: хаотичне розміщення рекламних носіїв, невпорядковане розміщення контейнерних сміттєвих майданчиків, незаконна торгівля тютюновими виробами особам, які не досягли 18 років.

У рамках спільного рейду з КП "Реклама" затримали та провели виховну роботу з поклейщиком оголошень на стовпах

Хто є членами вашого об’єднання?

Майже у кожного з нас є невдоволення тим, що ми бачимо навколо себе. Це неосвітлене, брудне, хаотично забудоване, безвідповідально заклеєне та відверто неєвропейське місто зі старими стандартами та підходами до урбаністики та існування людини в сучасних умовах.

Люди прагнуть змін і люди готові їх втілювати. Ось хто наповнює нашу організацію.

Це мешканці міста, які відчули в собі господаря своєї землі.

У нас немає обмежень на вступ, але якщо людина дійсно готова вчитись та впливати, ми готові надати їй для цього всі інструменти і підтримку.

Чи є взаємодія з підприємствами, які ви контролюєте?

Поки є.... Для розуміння, ми не прийшли збільшити армію робітників комунальних підприємств, яких і так біля ста чоловік, які займаються контролем.

Наша задача вказати на недоліки і виправити ситуацію.

Поки що є повна взаємодія, ми робимо спільні рейди та перевірки з КП «Реклама», КП «Благоустрій» та муніципальною міліцією.

Зараз ми робимо аналітику щодо причин такого безладу та хаосу в місті. Це торкається чистоти, освітлення, МАФів, реклами, парків...

Тому у влади повинна бути зацікавленість у нашій співпраці. Але час покаже, чи дійсно є готовність змінюватись.

Спільний рейд АГК, іспекторів КП"Реклама" та муніципальноі міліціі щодо перевірки дозволів на виносні спеціальні конструкціі

Чи оплачується робота громадських контролерів та хто фінансує організацію?

Робота громконтролера не має фінансових стимулів і мотивується виключно свідомістю та позицією. Кожен робить це для себе, це його вклад в розбудову як міста, так і держави. Громконтролер – це мешканець міста з розширеними повноваженнями. Його рівень повноважень буде ідентичний повноваженням інспектора КП «Інспекція з благоустрою». Не займе багато часу контроль свого двору, але контроль перетворить двір на комфортне місце.

Яка кінцева ціль і мета твоєї організації?

Звісно, кінцева ціль - це:

порядок у самому місті,

порядок у комунальних підприємствах,

навчання мешканців,

розбудова громадського суспільства,

оптимізація або реформування відповідних КП для покращення сервісу та послуг, які вони надають мешканцям міста (прибирання, озеленення, освітлення, МАФи, реклама, парки, пляжі...).

Важливою задачею є навчання мешканців вирішувати свої проблеми ефективно і швидко.

Дуже вчасний і зручний, як для нас, так і для мешканців, он-лайн сервіс був запущений ДемАльянсом .

Сервіс, який спрощує роботу з запитами, скаргами, повідомленнями, які в он-лайн режимі можна відсилати на міську раду. Це дає можливість, не виходячи з дому, в три кліка відправити запити чи скаргу в мерію.

Що отримають мешканці міста від роботи громконтролю?

Мешканці нічого не отримають, якщо не почнуть навчатись контролю. За них ніхто ніколи їхні проблеми вирішувати не буде. Хіба що депутати язиком перед виборами. Малодосвідченими людьми дуже легко маніпулювати і просто дурити їх. Якщо людині набридло, вона звертається до нас, навчається і починає контролювати послуги, за які вона сплачує кошти комунальним підприємствам у вигляді податків чи то прямих платежів.Вигода – це відповідність наданих послуг оплаченій сумі під «громконтролем».

Як долучитися до асоціації?

Стати контролером може будь-який мешканець міста, який досяг 18-річного віку та має бажання взяти відповідальність за порядок у своєму під’їзді, дворі, районі чи то місті, звернувшись до нашої організації.

Ми будуємо мережу однодумців з активних мешканців міста.

Долучитись до роботи асоціації можна поки що через сторінки у соцмережах. Також можна заповнити анкету, яка розміщена за цим посиланням,  стати частиною команди, контролювати роботу комунальних служб та змінювати місто на краще.