На Одещині відібрали у Клюєва 20 га землі

Андрій Клюєв. Фото з сайту argumentua.com

Андрій Клюєв. Фото з сайту argumentua.com

Генпрокуратура відстояла у Вищому господарському суді України інтереси держави, порушені внаслідок незаконної передачі для розміщення та обслуговування сонячних електростанцій земельної ділянки площею 20 га одному із товариств, яке пов'язують з одним із колишніх керівників РНБО України.

Про це повідомляє пресс-служба Генпрокуратури.

Зазначену земельну ділянку, яка знаходиться на території Білоліської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, в лютому поточного року передано в користування товариству на 49 років без проведення нормативної грошової оцінки землі, яка є обов’язковою.

Унаслідок цього більш ніж у 6 разів занижено розмір орендної плати, що повинен надходити до бюджету.

Вказані обставини стали підставою для звернення прокуратури до суду з позовом про визнання договору оренди землі недійсним та зобов’язання повернути земельну ділянку.

Однак, незважаючи на порушення вимог законодавства, допущені при укладенні договору оренди землі, суди першої та апеляційної інстанцій у задоволенні позову відмовили. Тому прокуратура Одеської області оскаржила судові рішення у касаційному порядку.

Вищий господарський суд України 2 грудня цього року, погодившись із доводами прокурора Генеральної прокуратури України, який брав участь у розгляді справи, вказані судові рішення скасував та прийняв нове, яким задовольнив позовні вимоги прокуратури Одеської області.

Як відомо, часів Януковича РНБО України очолював Андрій Клюєв.