Поплавський заговорив: я не винен, мене змусили

Поплавський

Сьогодні співочий ректор нарешті виходить до камер, вперше після початку скандалу. Та зразу йде в контратаку, і каже: в Міносвіти у нього вимагали хабар, за дозвіл працювати, - повідомляє СТБ.

“До мене прийшла представник МОН Наконечна Неоніла. І запропонувала мені 100 000, узгоджено з керівництвом МОН, щоб ми спокійно пройшли і ми не парились. Я відмовився і розпочались наїзди,”- каже Михайло Поплавський.

В міністерстві в ті ж хвилини теж брифінг. Чиновники вчитуються в документи приватного ВНЗ, що його відкрив Михайло Поплавський і не можуть відірватися. Масштабно.

“Київський університет культури за останні 4-5 років, починаючи з 2010 року, не видав жодного диплому. Ні бакалавра , ні спеціаліста, ні магістра. Вищий навчальний заклад 4 рівня акредитації за останні 5 років не випустив жодного дипломованого спеціаліста. Виникає логічний запит — а чим він займається?”- зачитує документи заступник міністра освіти Андрій Гевко.

Міносвіти оприлюднило версію, за якою працювала схема. Михайло Поплавський очолює державний ВНЗ і створює свій приватний – клон: спеціальності ідентичні, викладачі одні, обладнання, аудиторії.

Але в приватному на тій же спеціальності вчитися дешевше. Туди і йде студент. Платить за освіту приватному ВНЗ Поплавського, а на третьому курсі його відраховують з приватного і беруть в державний університет ректора Поплавського на 4 курс. Там вже видають диплом.

В КУКу за документами вчиться до чотирьох тисяч дітей, платять десятки мільйонів гривень на рік. І ВНЗ навіть не має власного сайту.

Співочий ректор каже, що без тої схеми, не було б у студентів-журналістів камер, у акторів світла, а у музикантів — інструментів.

“Сьогодні державні ВУЗи отримують тільки стипендію зарплату і 50 % комунальних. А на розвиток нічого не виділяється. Пустий бюджет,”- розповідає ректор.

Наразі ведеться слідство і з’ясовуються деталі. В Міносвіти кажуть: схожу схему вже виявили ще в двох навчальних закладах, яких — не конкретизують.

СТБ