Депутати просять КС сказати своє слово про закон про референдум

Залищук

57 народних депутатів чотирьох фракцій звернулись до Конституційного Суду, аби він визнав Закон “Про всеукраїнський референдум” неконституційним.

Згаданий закон депутати ухвалили у 2012 році в останній день роботи українського парламенту 6 скликання. 6 листопада того року його прийняли у порожній сесійній залі з чисельними порушенням регламенту та Конституції України.

Через цей Закон можна було б ухвалити Конституцію на референдумі, а також обирати президента у парламенті.

Референдум - це дійсно пряма форма народовладдя. Цей інститут має бути в будь-якій демократичній країні. Але знаєте, референдум, як атом. Він може бути мирним: дарує світло і тепло, а може бути атомна бомба. Наше завдання полягає в тому, аби все ж таки створити такий Закон “Про референдум”, щоб він не був механізмом і спокусою для узурпації будь-якої влади. Необхідно створити такий Закон, який би давав громадянам можливість вільно ініціювати і обговорювати питання”, - переконаний голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

У своєму поданні депутати попросили Суд визнати подання  невідкладним і розглянути його в першу чергу.

Вперше за історію України у Конституційному Суді доповідати буде співзасновник коаліції громадських організацій "За чесний референдум", експерт "Реанімаційного пакету реформ" Юлія Кириченко.

Микола Мирний, для “Ні корупції!”