Як насправді виглядає розпіарена «Стіна»

СтенаЖурналісти проекту «Дістало!» відвідали Харківщину і подивилися, як виглядає розрекламована урядом «Стіна» на кордоні з Росією.

Її довго анонсували, про неї часто говорили та вигадували пафосні назви. Коли прем’єр заговорив про стіну на українсько-російському кордоні, згадався багатометровий паркан між Сполученими Штатами й Мексикою, а також стіна між Ізраїлем і Палестинськими територіями.

Однак українська «могутня» стіна – це паркан із металевою сіткою. Напевно, щоб до України не забігали російські дикі свині та зайці.

На прикордонному пункті Гоптівка у Харківській області ретельно обстежують автівки, що заїжджають до України. Шукають зброю та вибухові пристрої і недарма - лише у Харкові за останні місяці сталося п’ять терактів.

Саме цей відрізок українсько-російського кордону інспектував прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Рубіж тут дійсно укріплюють. Просто проект «стіна» - це не паркан, а радше… траншея. - Всі питають – а де сама стіна? Я кажу: ну це ж не китайська стіна. Це проект «стіна», - пояснює заступник начальника відділення прикордонної служби «Дергачі» Дмитро Журавель. - Проект в себе включає інформаційний покажчик – «Державний кордон України. Прохід заборонено». Далі йде безпосередньо контрольно-слідова смуга. Потім дорога. За дорогою іде безпосередньо сама загорожа, і встановлюються прикордонні вишки.

  На проект «стіна» спочатку виділили 100 мільйонів гривень. Потім суму збільшили до 235 мільйонів. Однак будівництво не ведеться. Все, що тут є – 13 стовпчиків із сіткою різної товщини. Це, виявляється, виставка. Тендери ще не проведені, тому остаточний варіант огорожі ще не вибрали. Протитанкову ж траншею риють трактором, який розшукали та відремонтували харківські волонтери. Держава розщедрилася на солярку. П’ятдесятитонний трактор через відсутність потужного прожектора працює лише до темноти. За день ця машина проходить до двохсот метрів, тобто, якщо рити одним таким трактором всі 2300 кілометрів кордону, знадобиться понад 30 років. Однак прикордонники переконують: така протитанкова траншея вже простягнулась аж на третину українсько-російського кордону.

Джерело: fakty.ictv.ua