Люстровані повертаються, а в міліцейському кабінеті – майже сльози

Минулого тижня стало відомо, що високопосадовці, які потрапили під люстрацію, не тільки хочуть відновитися на посаді, але й можуть. А гучні злочини-крадіжки відбуваються і в банках, і в магазинах, і в кабінетах обласного управління міліції.

Якщо до і кілька тижнів після прийняття закону про очищення влади частина високопосадовців, які підпадають під люстрації, та їх однодумці говорили про несправедливість та апелювали до Конституції України, яка ніби повинна захищати люстрованих, то минулого тижня представники злочинного режиму почали отримувати реальний ефект захисту себе гарних. За справедливістю люстровані пішли до судів.

А представники Феміди, у дуже багатьох з яких «рильце в пушку» у справі захисту справедливості, мабуть, захищаючи не лише «несправедливо покараних» люстрацією, а й своє право посідати і надалі місце, де до них звертаються «Ваша честь», вирішили «допомогти» люстрованим.

Так сталося з суддею Самойловою. Ця пані ухвалила перше в Україні судове рішення про поновлення на посаді начальника відділу по роботі з кадрами прокуратури Харківської області Володимира Суходубова, звільненого на підставі Закону України «Про очищення влади».

1

До оголошення цього вердикту Суходубову було заборонено 10 років обіймати посади, на які поширюється дія закону про люстрацію.

Минулого тижня суд оголосив лише резолютивну частину свого рішення, тому правове обґрунтування поки невідоме.

Його чекають не тільки ті люди, що зіздивуванням дізналися про судове рішення по люстрованому, якому за новим законодавством треба було б відпочити від «служби на користь держави» не менше 10 років.

А напевно, і вже згадані представники Феміди «з пушком», яким дуже кортить дізнатися, як же можна обґрунтувати рішення по «незаконно звільнених» знайомих, з якими було дуже приємно мати справи. Не те що з цими, які за люстрацію.

Інформація про щасливчика Суходубова покращила настрій багатьом людям, які хотіли б опинитися на його місці. Звичайно, не потрапити в крісло начальника відділу по роботі з кадрами прокуратури Харківської області, а повернутися на свою посаду, де було так гарно і комфортно за часів Януковича.

І черга з люстрованих, які звертаються до судів, збільшується.

Якщо в кабінетах Суходубова та Самойлової, напевно, хоча б на кілька хвилин була радісна атмосфера (не відомо, з шампанським, з віскі чи з безалкогольними напоями), то в іншому приміщенні – кабінеті слідчого у Рівному - панували інші настрої.

Дуже рідко в ЗМІ з’являється інформація про пограбування приміщення, де працюють люди, які борються з грабіжниками та корупціонерами. Тим не менш, стало відомо, що 26 листопада невідомі проникли в адміністративне приміщення облміліції в Рівненській області, де їх цікавив лише один кабінет, в якому було багатство. Після відвідування невідомими міліцейської кімнати звідти зникли вісімнадцять тисяч доларів США та 130 кілограмів бурштину-сирцю приблизно на 260 тисяч доларів.

облміліція

До речі, невідомі в момент виносу бурштину-сирцю та 18 тис доларів могли відчути неабияку радість, так само як і Суходубов, коли дізнався про рішення Самойлової. А от на обличчі слідчого під час звістки про пограбування могла з’явитися і сльоза. Якщо, звісно, він немає ніякого відношення до невідомих.

Але як би тамне було, боротьба з корупцією триває. Минулого тижня вистачало новин, які дають привід з оптимізмом дивитися в майбутнє.