Вільні люди. Кінопрем”єра

Компаниченко

1 грудня 2014р. у Національному Будинку кіно відбудеться прем’єра повнометражного документального фільму «ВІЛЬНІ ЛЮДИ» виробництва Української студії хронікально-документальних фільмів.

Адреса: м.Київ, вул.Саксаганського, 6, Синя зала, 19.00.

"ВІЛЬНІ ЛЮДИ" -це не тільки портрети сучасних кобзарів, лірників, це дослідження інформаційно-музичного простору, в якому жили українці рік тому.
У фільмі "Вільні люди" ви побачите п'ять головних героїв із різних областей України, об'єднаних спільною справою. Це реконструкція кобзарсько-лірницької традиції. Тарас Компаніченко, Андрій Ляшук, Ярослав Крисько, Ярема Шевчук, Тарас Дороцький вирушать у спільну подорож Черкащиною і будуть спілкуватися та кобзарювати. Цікавою буде реакція людей, що зустрінуться їм дорогою. Іншими словами, хто пройде "тест на українця"?

• Документальний фільм: «ВІЛЬНІ ЛЮДИ» (виробництво 2014р., мова – українська).
• Режисер фільму: ЯРОВЕНКО Ганна
• Виконавчий продюсер: ШЕВЧУК Наталія
• Власник авторських прав: Державне агентство з питань кіно
• Власник прав на показ: ДП «Українська студія хронікально-документальних фільмів», директор студії Н.А.ШЕВЧУК

• Синопсис фільму:

В українській культурі з давніх-давен природно співіснували кобзарство і бандурництво . У ХVII-ХVIII ст. мало не в кожній українській хаті була кобза. Коли в 1775 році Запорізьку Січ було ліквідовано, все менше козаків та старшин грали на кобзах. Але в народі продовжувала існувати кобзарська духовна традиція - незрячі співці нагадували про козацькі вольності. Надзвичайно високим був моральний авторитет цих мандрівних філософів-митців.
Чи нині знає хтось про це, чи пам’ятають українці свої традиції?

Автор фільму, Ганна Яровенко, досліджує питання – хто вони – сучасні кобзарі та лірники, як вони інтегруються в суспільстві, і як це суспільство їх сприймає?

Для цього п’яти українцям, професії яких не пов’язані з музикою (але ці хлопці мають серйозне хобі - лірництво та кобзарство), запропоновано пройтися давніми кобзарськими стежками і побачити як їх – кобзарів - сприймає сучасний люд, і зрозуміти чи потрібне кобзарство у наш «продвинутий» час.

Архіваріус Тарас Компаніченко та художник-реставратор Ярема Шевчук з Києва, директор видавничого агентства Андрій Ляшук з м.Рівне, дяк Ярослав Крисько та викладач Тарас Дороцький зі Львова, пройшлися зі своїми старосвітськими інструментами по черкаських та полтавських селах Легедзине, Танське, Косенівка, Крячківка, співаючи і спілкуючись з різними верствами населення, намагаючись донести до душі кожного давні українські традиції. Їх слухають молодь і літні люди, їх реакція не однорідна, звідси вимальовується певне соціологічне дослідження про смаки і культуру сучасного українського соціуму.

Фільм зацікавить всіх, кому не байдужа українська культура, її традиції, а також питання самосвідомості українців.

Автор сценарію Ганна Яровенко Головний оператор Іван Любиш-Кірдей Керівник знім. групи Вікторія Слопіцька Редактор фільму Олена Москаленко.

Прес-реліз підготувала Олена Москаленко