В Одеській області «відмили» мільйони для фінансування антиукраїнських акцій

Служба безпеки України спільно з Державною службою фінансового моніторингу припинила діяльність конвертаційного центру, який за п'ять місяців «відмив» 100 мільйонів гривень на проведення антиукраїнських акцій на території Одеської області.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

За інформацією відомства, за час існування незаконної фінансової схеми (з липня по листопад поточного року) злочинці проконвертували більше 100 мільйонів гривень.

Вже встановлено четверо організаторів конвертаційного центру, який дозволяв ухилятися від податків, а також відмивати і переводити «чорний нал».

Зокрема, безготівкові кошти у металургійній та аграрній галузях надходили на рахунки дев'яти фіктивних підприємств, після чого переводились в готівку через спільників в комерційних банках. Також встановлено, що в протиправних схемах брав участь цілий ряд філій російських банків.

Правоохоронці провели 15 обшуків у фігурантів кримінального провадження, в результаті чого виявили паспорта і більше ста ксерокопій паспортів громадян України, від імені яких готівку знімали з банківських рахунків.

Вилучено печатки фіктивних підприємств, чекові книжки та фінансово-господарська документація. Накладено арешт на 36 рахунків з 22 млн 800 тис. грн.

В рамках кримінального провадження, розпочатого за частиною 2 статті 205 (фіктивне підприємництво) та частиною 3 статті 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України, здійснюються оперативно-слідчі дії. Організатори та співучасники злочину затримані та дають свідчення.