У Луцьку письменники просять прокуратуру захистити їх від Волиньради

спілкаПисьменники просять прокурора Волинської області Вадима Максимова визнати неправомірним і опротестувати як таке, що прийняте з порушенням чинного законодавства, рішення облради про виставлення на аукціон приміщення, в якому перебуває регіональний осередок НСПУ.

Про це йдеться в заяві до прокуратури за підписом голови облорганізації Національної спілки письменників України Олега Потурая, – повідомляє IA ZIK.

Потурай нагадав, що під час сесії Волинської обласної ради 21 листопада було прийняте рішення про приватизацію частини нежитлового приміщення на вулиці Лесі Українки, 9 в місті Луцьку, в якому знаходяться комунальне підприємство – видавництво «Надстир’я» та громадська організація – Волинська обласна організація Національної спілки письменників України.

«Це рішення, на наш погляд, прийняте з явним порушенням законів України. Зокрема, Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», який забороняє приватизацію приміщень, котрі становлять національну, культурну та історичну цінність і перебувають під охороною держави. Приміщення на Лесі Українки, 9 є пам’яткою архітектури.

А також Закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок», який забороняє приватизацію приміщень творчих спілок та видавництв», – йдеться в заяві.

У Спілці письменників також вважають, що згадане рішення було прийняте ще й з порушенням регламенту обласної ради.

«За приватизацію проголосував нібито 41 (сорок один) депутат. Однак, дізнавшись про результати розгляду, один із депутатів обласної ради – Роман Микитюк тут же написав заяву (копія додається) на ім’я голови обласної ради, в якій стверджує: «... я не брав участі у голосуванні по даному питанню, оскільки в той час був відсутній у залі». Отже позначка «за» у відомості про розгляд питання на сесії, що стоїть проти прізвища депутата Р.Микитюка – груба та відверта фальсифікація результатів голосування, за яку має понести відповідальність голова обласної ради Вітер В.С. Питання фактично не отримало підтримки більшості депутатів», – зазначає Олег Потурай.

Тому Спілка письменників України просить прокурора Волині Вадіма Максимова відновити закон та справедливість – рішення Волинської обласної ради від 21.11.2014 р. «Про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які пропонуються приватизувати у 2014-2015 роках» визнати неправомірним і опротестувати як таке, що прийняте з порушенням чинного законодавства.