Будинок в облозі ФОПа. Частина 2

IMAG2143

Незважаючи на рішення Броварського міськрайонного суду від 13 серпня 2014 року, яким заборонено вчиняти будь-які дії щодо будівництва з розширення нежитлового приміщення під торгівельно-офісний центр з об’єктами обслуговування на ділянці за адресою м. Бровари, вул. Кирпоноса, 3, ФОП І.І. Бічевий не тільки не припинив реконструкцію, але й уже звів дах над своїм будівництвом, готується до зими.

І чхати він хотів на постанови суду і приписи виконкому міськради. Адже державні контрольні органи діють так кволо, мляво і безвідповідально, що складається враження, наче вони абсолютно не зацікавлені у встановленні істини та покаранні винних. Чи то через неймовірну заклопотаність іншими справами, чи то через матеріальну зацікавленість діяти абияк…

З відповідей, які «Ні корупції!» отримав від броварської прокуратури та державної виконавчої служби, стає очевидним, що ФОП Бічевий почувається безкарно. А людям, мешканцям будинку, які потерпають від порушення умов будівництва, розраховувати на допомогу державних органів у вирішені їх потреб зась. Та й на журналістів їм годі сподіватися, оскільки і тим держава відповідає відписками у кращих традиціях, мовляв, не ваша справа.

Де ж шукати правди у такому випадку? І чи можна покарати винного у будівництві і в порушенні спокою сотень мешканців будинку?

«Ні корупції!» вже писав про історію з будівництвом, вірніше з реконструкцією - розширенням нежитлового приміщення під торгівельно-офісний центр з об’єктами обслуговування на ділянці за адресою м. Бровари, вул. Кирпоноса, 3, ФОПом І.І. Бічевим. Реконструкцію ФОП проводив з порушенням необхідних будівельних норм, за що й де-юре поплатився – у серпні суд заборонив йому продовжувати будувати (хоча в Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області жодних порушень містобудівного законодавства на зазначеному об’єкті дивним чином офіційно так і не знайшли – авт.). Де-факто ФОП так і не відчув на собі жодних санкцій – у будівництві не було жодних пауз, хіба що на перекур робітників.

Як повідомили «Ні корупції!» у виконавчому міському комітеті Броварської міськради, вони проінформували Броварський міськрайонний відділ Державної виконавчої служби та Броварську міжрайонну прокуратуру Київської області про судову ухвалу та попросили вжити необхідних заходів реагування.

«Ні корупції!» надіслав аналогічні запити до прокуратури і держслужби з проханням надати інформацію щодо реагування на будівництво по вул. Кирпоноса, 3 у м. Бровари Київської області, де на даний час згідно з рішенням Броварського міськрайонного суду від 13.08.2014 року заборонено вчиняти будь-які дії щодо будівництва з розширенням нежитлового приміщення під торговельно-офісний центр з об’єктами обслуговування на ділянці, пояснити, чому продовжується будівництво, коли буде припинено та яким чином покарано винного?

Так, у Броварській міськрайонній прокуратурі Київської області відписали, що перевірка дотримання містобудівного законодавства ФОПом Бічевим не проводилась, бо це не в їхній компетенції.

Відповідь прокуратура

У Броварському міськрайонному відділі Державної виконавчої служби Київської області відписали, що сторонами у виконавчому провадженні є лише стягувач і боржник, тому тільки їм можна повідомляти про хід реагування та вжиття необхідних заходів стосовно виконання судової ували. А журналіст, за їхньою логікою, про це знати не може, бо не бере безпосередньої участі у процесі. Складається враження, що працівники юстиції знають лише один Закон «Про виконавче провадження», а про Закон «Про доступ до публічної інформації» не чули.

Відповідь державна виконавча служба

Прокуратура і державна виконавча служба відписались так, що стало просто очевидним: ФОП Бічевий будуватиме і далі, попри численні скарги мешканців, приписи державних органів влади, судові рішення, журналістські розслідування…

Валентина Новицька, «Ні корупції!»