Активісти закликали владу до негайних реформ і до максимальної прозорості

У перший день роботи парламенту під будівлею Верховної Ради вимагали для Юлії Тимошенко статусу Героя України, розшуку зниклих в зоні АТО українських військових, належної звітності депутатів та негайних реформ.

27 листопада під час першого засідання новоспеченої Верховної ради одночасно відбулось п’ять акцій протесту. Раду посилено охороняв кордон міліції.

 

_DSC7890

_DSC7891

_DSC7892

_DSC7900

_DSC7918

_DSC7928

_DSC7935

Активісти громадської ініціативи “Слово і діло” нагадали депутатам, що обіцянки треба не лише давати, а й виконувати. Ініціатори акції дарували народним обранцям персональні “Щоденники політичної відповідальності”, за допомогою яких вони можуть фіксувати свої поточні дії та виконані або невиконані обіцянки.

Активісти Громадського сектору Євромайдан протестували проти повернення до Ради 64 депутатів, які голосували за диктаторські закони 16 січня.

Вони вимагають зняття недоторканності та відкриття проти таких депутатів кримінальних проваджень Генеральною прокуратурою.

«64 депутати – вихідці з ПР та КПУ, що голосували за "закони" 16 січня, і сьогодні отримують депутатський мандат – яскравий індикатор суспільства. Їх же справді хтось обрав, і цей колективний "хтось" – це неосвічений, але активний виборець. Нам потрібно показати їм, що цим обранцям немає місця при владі. Вони є сумним минулим, політичним проваллям, чим завгодно, але не представниками інтересів українців. Політичним трупам місце на "смітнику історії", якщо говорити близькою їм мовою», – категорично висловлюється активістка Дарія Михайлова.

До протестуючих приєднались “зомбі”. Учасники акції кажуть, що це «колеги» згаданих депутатів, які уособлюють політичних трупів у Верховній Раді.

Зомбі 1

Депутат Сергій Лещенко повідомив, що група його колег звернулась до спікера парламенту Володимира Гройсмана щодо максимальної відкритості влади.

Ми звернулись до Володимира Гройсмана, аби всі помічники народних депутатів були відкриті, щоб цей список не був таємним. Щоб люди знали, хто утримується за кошти платників податків. Щоб не було, як це було у Януковича, коли його кухарка, яка варила йому борщ, була оформлена як помічник народного депутата Юлії Ковалевської, яка отримувала за це державний статус, державний ранг, відповідну пенсію, зарплату”.

Депутати також наполягають на відставці керівника Апарату Верховної Ради Валентина Зайчука: “Він відповідальний за те, що парламент минулих скликань був непрозорий. Він відмовлявся давати декларації про доходи депутатів, він призвів до того, що громадянське суспільство змушене було судитись з Верховною Радою. На це також витрачались державні гроші. Юристи ходили в суд і за державні гроші відстоювали абсурдну позицію, щоб громадяни не знали, скільки заробили депутати”, - згадує Сергій Лещенко.

Свою акцію протесту провели також прихильники Реанімаційного пакету реформ, які напрацювали проекти реформ у багатьох галузях.

Депутат від блоку Петра Порошенка Світлана Заліщук погоджується, що часу на реформи в Україні лишились вкрай мало:

“Сьогодні мають спрацювати три речі: по-перше - це гідність. Ми маємо вивчити уроки Помаранчевої Революціїї 2005 року. Якщо сьогодні влада відбудеться, то вона відбудеться тільки разом. Парламенту вийде швидко ухвалити реформи, якщо ми разом побудуємо сильну коаліцію і ухвалимо сильний уряд. По-друге, реформи повинні бути дуже швидко ухвалені. Часу немає. Терпіння в людей завершується. Треба в перші ж місяці показати ефективність”, - каже Світлана Заліщук.

Юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай переконаний, що Україні необхідне роздержавлення державних ЗМІ.

"Ми не маємо платити своїми податками за голоси голів рад, службовців і т. д. Люди мають платити за інформацію, якщо вони хочуть отримувати її якісною. Ми вимагаємо суспільного мовлення".

Менеджер групи виборчої реформи Олена Чебаненко вважає, що українцям час покласти край потрапляння у парламент  невідомих депутатів за списками і проводити вибори з відкритими списками.

"На виборах мерів  великих міст ми вимагаємо вибори у два тури, тому що всі ми пам'ятаємо, коли, підкупивши 10 - 15% виборців, Черновецький з його командою прийшли до влади і протягом п'яти років плодили корупцію і розкрадали місцевий бюджет. Процес реформування виборчого законодавства має бути невідкладний, прозорий та інклюзивний", - переконана Менеджер групи виборчої реформи Олена Чебаненко.

Чабенко каже, що проведення місцевих виборів навесні 2015 року є неконституційним, тому що згідно з Конституцією, чергові місцеві вибори мають відбутися в кінці жовтня 2015.

Активісти пропонують відновити Інститут попереднього громадського обговорення проектів урядових рішень, для того, щоб включити представників громадськості у процес формування і прийняття рішень Кабінету міністрів.

Текст, фото: Микола Мирний для "Ні корупції!"