Про нові ціни на метро кияни дізнаються у грудні

метроУ грудні столична влада презентує нові тарифи на проїзд у громадському транспорті Києва та їх обґрунтування.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко у кулуарах Верховної Ради 27 листопада, повідомляє сайт "УДАРу".

"До нового року, у грудні ми зробимо презентацію, де обґрунтовано пояснимо, чому ми вимушені підняти ціни, наскільки вони будуть підвищені і що будемо робити, аби незахищені верстви населення мінімально відчули це підвищення", - сказав міський голова.

Він відзначив, що багато років вартість проїзду у громадському транспорті Києва не підвищувалась, водночас суттєво зросли ціни на енергоносії.

"У країні інфляція, у нас велика заборгованість, адже Кабмін не виділяє коштів на компенсацію пільгового проїзду. Ми вимушені піднімати ціну, щоби метро і наземний громадський транспорт у столиці не зупинилися", - зазначив Кличко.

Як відомо, Київська адміністрація має намір підвищити вартість проїзду в комунальному громадському транспорті з 1 лютого. Мер Києва Віталій Кличко гарантував, що проведепублічне обговорення питання про нові тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті.

У вересні начальник підземки Віктор Брагінський заявив, що собівартість однієї поїздки становить 3 гривні 11 копійок.  У листопаді  уже заговорили про економічно обґрунтований тариф у  5 гривень.  Перший заступник Кличка Ігор Ніконов запевнив, що ціна на метро не буде вищою за 4 гривні.

Як відомо, 12 листопада мер Києва Віталій Кличко заявив, що столична влада буде змушена підняти вартість проїзду у столиці.

До того Кличко вже неодноразово заявляв, що у столиці треба підняти вартість проїзду. Так, перша заява пролунала ще у червні.

Згодом міські чиновники виступили за підвищення вартості проїзду у громадському транспорті столиці до 3 гривень уже з осені 2014 року.

3 вересня Кличко заявив, що очікує підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті,  21 вересня мер заявив, що проїзд у метро подорожчає вже найближчим часом.

Також Кличко заявив, що міська влада планує підняти вартість проїзду в міській електричці, мовляв, собівартість поїздки уже становить 9 гривень.

У свою чергу голова постійної комісії Київради з питань ЖКГ Олександр Клюс заявив, що вартість проїзду у підземці зросте з 2 до 3,5 гривні з 1 січня 2015 року.

Як відомо, КП "Київський метрополітен" уже почав готуватися до переходу на нові тарифи. Зокрема, з 1 листопада введено нові проїзні квитки.

Також підземка повністю переходить на автоматизовану систему проходу пасажирів, а жетони будуть поступово вилучені з обігу.

Жетони в касах вже не продають на станції "Поштова площа", "Кловська", "Театральна" та одному з вестибюлів станції "Героїв Дніпра".

На станціях "Деміївська" та "Голосіївська" взагалі закрили каси.

Українська правда. Київ