Ярема прокоментував агресивні вимоги активістів люструвати прокурорів у Кіровограді

Виталий Ярема. Фото: aif.ua

Виталий Ярема. Фото: aif.ua

25 листопада 2014 року в Кіровограді група осіб під гаслами проведення люстрації пікетувала приміщення обласної прокуратури.

На сайті Генпрокуратури повідомляється, що громадська акція супроводжувалась підпалом шин та іншими протестними діями.

Оскільки головною метою протестувальників була вимога звільнення керівників міської та обласної прокуратури, то Генпрокурор Віталій Ярема прокоментував дане питання.

«Безумовно, свобода проведення мирних громадських акцій - невід’ємне право кожного громадянина, яке гарантується Конституцією України. Разом з тим, те, що гарантується Законом, не має перетворюватися на беззаконня і переходити у насильницькі дії. В Україні достатньо дієвих механізмів для донесення своєї точки зору, в тому числі шляхом діалогу, а не тільки протестного монологу», - вважає Ярема.

За його словами, зазначені очільники прокуратури міста Кіровограда та прокуратури Кіровоградської області не підпадають під дію Закону України «Про очищення влади».

«Вимоги щодо їх звільнення не мають правового підґрунтя. Більше того, стосовно цих осіб була проведена ретельна перевірка щодо їх можливої причетності до зловживання владою або корупційних дій – таких фактів не виявлено. Тим не менш, оскільки призначення керівників міської і обласної прокурорської ланки здійснюється Генеральним прокурором України, враховуючи позицію громадських активістів Кіровоградщини, готовий розглянути всі зауваження щодо їх діяльності в режимі прямого і відвертого діалогу», - зазначив Ярема