У Києві стартує реформа парковки

парковкаКомунальне підприємство "Київпарктранссервіс" запускає пілотний проект безконтактного паркування автомобілів.

Про це повідомляє сайт підприємства.

"З 25 листопада "Київтранспарксервіс" впроваджує пілотний проект в центрі міста щодо заміни паркувальників інспекторами-контролерами з метою відмови від готівкових розрахунків за паркування", - йдеться в повідомленні.

Інспектори-контролери будуть тільки контролювати виконання правил паркування та сплату за паркування, а також складати протоколи про адміністративне порушення з відповідною фотофіксацією.

Пілотний проект розпочато на ділянці вулиці Пушкінська – Прорізна – Городецького – площа Франка – Заньковецької – Лютеранська.

Як відомо, столична влада має намір реформувати паркування у столиці: стоянки обладнати паркоматами, повернути блокатори та евакуатори.

Оплатити паркування можна буде трьома способами: за допомогою системи "Мобільне паркування" (шляхом відправки СМС з мобільного телефону), через платіжний термінал, і купивши паркувальний талон кіосках "Союздруку".

Після оплати водій повинен розмістити чек або талон в нижньому кутку лобового скла.

Контролери за допомогою спеціальних електронних пристроїв зможуть фіксувати дані про автомобіль, що передаватимуться в спеціальну базу даних. Це також дозволить перевіряти оплату за стоянку на муніципальній парковці і історію штрафів.

Якщо парковка не оплачена, або є несплачені штрафи інспектор на місці складе протокол про порушення. Коли система запрацює повноцінно, інспектор зможе складати протокол і без порушника.

Протоколи про несплату за парковку інспектори направлятимуть на розгляд адміністративної комісії Київської адміністрації, яка прийматиме рішення про стягування штрафу. Копію протоколу кріпитимуть на скло автомобіля-порушника.

Розмір штрафу за неоплату паркування становить від 136 до 204 гривень. Якщо штраф не сплачується протягом 30 днів, він подвоюється.

Після виявлення автомобіля з несплаченим штрафом, інспектор зможе блокувати колеса автомобіля, і розблокує їх тільки після сплати подвійного штрафу.

Також інспектори матимуть право при необхідності евакуювати автомобіль.

Якщо експеримент пройде вдало, проект запрацює на парковках по всьому місту.

Українська правда. Київ