Арештували заступника голови «Центренерго» з 2 млн грн готівки

Наручники 300 коментаріПравоохоронці викрили злочинну схему в діяльності ПАТ «Центренерго», одного із заступників голови правління товариства заарештовано.

«За підозрою у скоєнні правопорушень затримано одного із заступників голови правління ПАТ «Центренерго», щодо якого суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Також затримано одного з посередників, який за винагороду в розмірі 10% надавав послуги з конвертації грошових коштів. Під час обшуків виявлено та вилучено майже 2 млн грн, понад $300 тис., печатки та документи задіяних у злочинній схемі фіктивних підприємств», – повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

«Встановлено, що службові особи вказаного товариства розробили та запровадили завідомо незаконну схему особистого збагачення шляхом отримання неправомірної вигоди, так званих «відкатів», від суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснювали постачання послуг, робіт та товарів для ПАТ «Центренерго». З’ясовано, що лише за один день листопада в такий спосіб було отримано понад 850 тис. грн від двох комерційних підприємств для подальшого поділу та привласнення між працівниками ПАТ «Центренерго», – йдеться у повідомленні.

Дії правопорушників кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), і затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

ПАТ “Центренерго” – державна енергогенеруюча компанія, котра займається налагодження імпорту вугілля до України. Зокрема, компанія підписала з Росією договір на поставки 509 тис. т енергетичного вугілля за ціною $80/т. Крім того, «Центенерго» підписало договір з Росією на поставки 320 т вугілля українського походження.